Vedat Can’ın Diş Buğdayı Partisi

Diş buğdayı konsepti organizasyon masası

Boncuk gözlü, tatlı mı tatlı Vedat Can’ın çıkan ilk dişini kutlama amaçlı organize edilen diş buğdayı partisi detaylarına geçmeden önce “Maşallah” demeyi ihmal etmeyelim:)

Diş buğdayı konsepti sunum masası, afiş ve masa örtüsü

Diş buğdayı masası

ilk diş partisi erkek bebek

Kişiye özel parti konseptleri hazırlığını nasıl yaptığıma dair gelen sorulara toplu yanıt olabilmesi için bu kez detaylı bir şekilde yazacağım.

Turkuaz, yeşil ve gri renklerinin kullanıldığı ilk diş kutlaması Vedat Can’ın evinde yapıldı. Tüm parti hazırlıklarında olduğu gibi çalışmaya grafik çizimlerden başladım. Etiket çizimleri için Illustrator, Coreldraw ve Photoshop gibi bir çok farklı grafik tasarım programı kullanıyorum.

Parti Afişi ve Etiket Çizimleri

Diş buğdayı masası için hazırladığım arka fon afiş çiziminde Vedat Can’ın stüdyoda çekilmiş yüksek çözünürlükte fotoğrafını kullandım. Cep telefonu veya ev tipi fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğrafların çözünürlükleri düşük olduğu için kullanmamak gerekiyor.

Büyük boyutta baskı alınması gereken çizimlerde en başarılı sonuç için 300 dpi çözünürlükte fotoğrafa ihtiyaç oluyor. Fotoğraf 300 dpi çözünürlüğünde ise istediğimiz boyutta baskıyı renk dağılması olmadan net bir şekilde almamız mümkün. Özetle, fotoğraflı afiş için kaliteli ve net fotoğraf gerekli.

Lavanta kesesi, lavanta şişesi, hediye çantası, cupcake çubuğu, doğum günü şapkası ve fotoğraf anı çerçevesi çizimlerini bitirdikten sonra sıra tüm çizimlerin boyutlarını kullanılacak olan ürüne ve adetine göre ayarlayıp baskıya hazırlama aşamasına geldi.

Sonrası ise malum kesim aşaması. Kesimleri, çizimlerin boyut ve şekillerine göre özel aparatlarla veya düz kesimler ise maket bıçağıyla yapıyorum.

Sıra geldi sunum masasında kullanılacak ürünleri hazırlamaya.

Bu kez bilgisayarı, kesim aparatlarını bir kenara bırakıp dikiş makinesinin yolunu tutuyorum. İlk iş olarak şeker büfesinin örtüsünü dikiyorum. Şeker büfesi örtüsü her parti için değişken olabiliyor. Kimi zaman boyutu kimi zaman şekli kimi zaman ise rengi değişebiliyor.

Süreç, istenen ürünlerin hazırlanmasıyla devam ediyor. Bu parti için istenen ürünler;

Diş buğdayı partisi ürünleri

 • Fotoğraflı diş buğdayı afişi
 • Hediyelik lavanta keseleri
 • Hediyelik lavanta şişeleri
 • Kişiye özel baskılı hediye çantaları
 • Kişiye özel baskılı diş buğdayı kaseleri
 • Parti şapkaları
 • Etiketli cupcake çubukları
 • Çubuklu konuşma kartları
 • Fotoğraf çekim çerçevesi
 • Kağıt pompom çiçekler
 • Diş buğdayı masası için pileli örtü

Diş konsepti hediyelik lavanta kesesi

Misafirlere hediye edilecek ürünlerden biri olan diş temalı lavanta keseleri.

diş hediği hazırlıkları masası

Şeker büfesinin olmazsa olmazı şeker kavanozları, parti temasına uygun renklerde şekerlerle sunuldu.

Diş konseptli parti şapkaları

Üzerinde “Artık Isırabilirim” ve “Vedat Can’ın Dişi Çıktı” yazılı karton şapkalar hazırladım. Etiketli ve kurdele süslemeli plastik kaseler ise yine diş partisinin olmazsa olmazı diş buğdayı sunumu için.

Diş buğdayı masası cupcake süsleri

Kurdeleli cupcake süsleri

Diş partisi yazıları için el pankartları

Çubuklu konuşma balonu kartları, fotoğraf karelerine ayrı bir hoşluk katıyor. Üzerine ne istenirse yazılabilecek olan kartlar “Dişlerim şekil önümden çekil”, “Vedat Can artık Isırabilir” ve “Vedat Can’ın dişi çıktı” gibi üç farklı sloganla hazırlandı.

Erkek bebek doğum günü hatıra çerçevesi modeli

Fotoğraf çekim çerçevesi

Erkek bebek diş buğdayı partisi afiş arka plan

Boncuk gözlü Vedat Can’ın, ruhu da kendi de güzel anneciğiyle olan bu fotoğrafıyla birlikte Vedat Can’a nice sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.

Daha fazla örnek çalışma için “Diş Buğdayı Partisi” adlı kategorideki içeriklerimi inceleyebilir, fiyat ve sipariş bilgisi için iletişim bölümündeki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Tüm ürünler için detaylı fiyat listesini inceleyebilirsiniz.

Fiyat Listesi

Yazar Hakkında

Nalan Ünal

Merhaba,

8 yıldır özel gün organizasyonları ve temalı bebek/çocuk partileri alanında hizmetler sunuyorum.

Özel günlerin mutlu anlarına ortak olmama vesile olan mesleğim adeta benim mutluluk terapim.

Konsept parti organizasyonu talepleriniz veya detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

5 Yorum