Diş Buğdayı Partisi Parti Organizasyon

Vedat Can’ın Diş Buğdayı Partisi

Diş buğdayı masaları

Boncuk gözlü, tatlı mı tatlı Vedat Can’ın çıkan ilk dişini kutlama amaçlı organize edilen diş buğdayı partisi detaylarına geçmeden önce “Maşallah” demeyi ihmal etmeyelim:)

ilk diş partisi erkek bebekDiş buğdayı masası, afiş ve masa örtüsü

Parti organizasyonu çalışmalarını nasıl yaptığıma dair gelen sorulara toplu yanıt olabilmesi için bu kez detaylı bir şekilde yazacağım.

Diş temalı ve turkuaz-yeşil-gri renklerinin kullanıldığı diş buğdayı partisi Vedat Can’ın evinde yapıldı. Tüm parti hazırlıklarında olduğu gibi çalışmaya grafik çizimlerinden başladım. En sık aldığım sorulardan birini hemen cevaplayayım. Etiket çizimleri için Illustrator, Coreldraw ve Photoshop gibi bir çok farklı grafik tasarım programı kullanıyorum. Bunların hiç birisi çizimi otomatik yapan programlar değil ne yazık ki.

Şeker büfesi posteri için Vedat Can’ın stüdyoda çekilmiş yüksek çözünürlükte fotoğrafını kullandım. Cep telefonu veya ev tipi fotoğraf makineleri ile çekilen fotoğrafların çözünürlükleri düşük olduğu için kullanmamak gerekiyor. Büyük boyutta baskı alınması gereken çizimlerde en başarılı sonuç için mutlaka stüdyo çekimi dolayısıyla 300 dpi çözünürlükte fotoğrafa ihtiyaç oluyor. Fotoğraf 300 dpi çözünürlüğünde ise istediğimiz boyutta baskıyı renk dağılması olmadan net bir şekilde almamız mümkün.

Lavanta kesesi, lavanta şişesi, hediye çantası, cupcake çubuğu, doğum günü şapkası ve fotoğraf çekim çerçevesi çizimlerini de bitirdikten sonra sıra tüm çizimlerin boyutlarını kullanılacak olan ürüne ve adetine göre ayarlayıp baskıya hazırlama aşamasına geldi. Sonrası ise malum kesim aşaması. Kesimleri, çizimlerin boyut ve şekillerine göre özel aparatlarla veya düz kesimler ise maket bıçağıyla yapıyorum.

Sıra geldi şeker büfesinde kullanılacak olan ürünleri hazırlamaya. Bu kez bilgisayarı, kesim aparatlarını bir kenara bırakıp dikiş makinesinin yolunu tutuyorum. İlk iş olarak şeker büfesinin örtüsünü dikiyorum. Şeker büfesi örtüsü her parti için değişken olabiliyor. Kimi zaman boyutu kimi zaman şekli kimi zaman ise rengi değişebiliyor.

Süreç, istenen ürünlerin hazırlanmasıyla devam ediyor. Bu parti için istenen ürünler;

Diş buğdayı partisi ürünleri

 • Afiş
 • Hediyelik lavanta keseleri
 • Hediyelik şişeler
 • Etiketli hediye çantaları
 • Etiketli diş buğdayı kaseleri
 • Parti şapkaları
 • Etiketli cupcake çubukları
 • Çubuklu konuşma kartları
 • Fotoğraf çekim çerçevesi
 • Kağıt pompom çiçekler
 • Şeker büfesi için pileli örtü

Tüm ürünler için detaylı fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Diş konsepti hediyelik lavanta kesesi

Diş buğdayı partisine davetli konuklara hediye edilecek ürünlerden biri olan diş temalı lavanta keseleri.

diş partisi diş hediği masası

Şeker büfesinin olmazsa olmazı şeker kavanozları, parti temasına uygun renklerde şekerlerle sunuldu.

Diş konseptli parti şapkaları

Üzerinde “Artık Isırabilirim” ve “Vedat Can’ın Dişi Çıktı” yazılı karton şapkalar hazırladım. Etiketli ve kurdele süslemeli plastik kaseler ise yine diş buğdayı partisinin olmazsa olmazı diş buğdayı sunumu için.

Diş buğdayı masası cupcake süsleri

Kurdeleli cupcake süsleri

Diş hediği konuşma kartları

Çubuklu konuşma balonu kartları, fotoğraf karelerine ayrı bir hoşluk katıyor. Üzerine ne istenirse yazılabilecek olan kartlar “Dişlerim şekil önümden çekil”, “Vedat Can artık Isırabilir” ve “Vedat Can’ın dişi çıktı” gibi üç farklı sloganla hazırlandı.

Erkek bebek doğum günü hatıra çerçevesi modeli

Fotoğraf çekim çerçevesi

Hazırlanan tüm ürünlerin yerlerine yerleştirilmesi ise bu keyifli sürecin en eğlenceli kısmı

Erkek bebek mavi yeşil temalı parti hazırlığı

Boncuk gözlü Vedat Can’ın, ruhu da kendi de güzel anneciğiyle olan bu fotoğrafıyla birlikte Vedat Can’a nice sağlıklı ve mutlu yıllar diliyorum.

Daha fazla örnek çalışma için “Diş Buğdayı Partisi” adlı kategorideki içeriklerimi inceleyebilir, fiyat ve sipariş bilgisi için iletişim bölümündeki bilgilerden iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yaz

6 Yorum