Tığ İşi Şapka Anahtarlık

Tığ işi şapka örme

Elimde kalan artık yünleri, tığ işi şapka anahtarlık örüp, anahtarlık aparatına tutturarak değerlendirdim. Amigurumi yapar gibi yani tığla sık iğne tekniğiyle ördüm. Anahtarlık aparatlarını Eminönü Marpuççular handan alalı aylar olmuştu ve öylece bekliyorlardı. Bu arada onları da değerlendirmiş oldum.

Tığ işi ile uğraşmaktan inanılmaz keyif alıyorum. Hem dinlendirici hem de kısacık yoldan sonuca ulaştırabilen bir çalışma olduğu için pratik.

şapka anahtarlıktığ işi şapka anahtarlıktığ işi minik şapka anahtarlıktığ işi anahtarlık
Devam ettiğim İSMEK hobi kurslarından birisi olan fotoğrafçılık kursunda öğrendiğim bir teknikle şapkaları fotoğraflamaya çalıştım ancak sonuç istediğim gibi olmadı. Evde sayısı ve cinsi gün geçtikçe artan hobi malzemelerine bir de fotoğrafçılıkla ilgili ışıklar ve kablolar eklenmiş çok mu? Evet çoookkk:) Gören de kaşıkçı elmasını fotoğraflıyorum zanneder.

Altı üstü şapka fotoğrafı çekecektim evin halini görmeliydiniz:) Oradan bir kablo, diğer odadan bir uzatma. Yok aynı hattan elektrik olmasın ağır gelir. Ürün çadırı yapıldı, kenarları beyaz kağıtlarla kaplandı, o esnada fotoğraf makinesinin şarjı bitti hadi onu şarj et. Diğer taraftan Patik meraklı meraklı ortalıkta dolanmakta. Ayyy : ) Alın işte çıkan sonuç yukarıda. Bu mudur yani? diyebilirsiniz. Budur : ) Yapacak bir şey yok, daha yolun başındayız pes etmek yok yola devam.

Kirpi iple ördüğüm tığ işi paspas da ilginizi çekebilir.

Yorum Yaz

54 Yorum