Evlilik Hazırlıkları

Söz, Nişan veya Kına için Sepet

söz, nişan veya kına için sepet süsleme

Sırada söz, nişan veya kına için sepet modeli var. Süslenmiş sepetler, gelin ve damadın birbirlerine aldıkları hediyeleri koymak için kullanıldıkları gibi, törene katılan davetlilere dağıtılacak hediyeliklerin sunumunda veya söz mendili sepeti olarak da kullanılıyor.

Geleneksel adetleri uygulayarak evlenmeyi tercih eden çiftler için yapılacak hazırlıklar yöreden yöreye göre değişiklik gösteriyor. Bol yapılacak iş ve bol koşuşturma asla değişmeyen unsurlardan.

Sadece nikah ve ardından balayı fikri size cazip gelmiyorsa düşünmeniz gereken detaylardan biri olan sunum için sepet fikrine göz atalım mı?

nişan, kına, söz, düğün için dantelli sepet süsleme

Söz, nişan veya kına için hazırlanacak olan sepetler, evlenecek çiftin zevkini de yansıtacağı için kişiye özel tasarımlar tercih ediliyor.

Beyaz nişan sepetini, hediyeliklerinin sunumu için şık ve sade bir tasarım isteyen Alara için hazırladım.

Kırık beyaz renkte kumaşla kaplayıp süsleme için güpür dantel, taşlı broş, saten kurdele ve otriş kullandım. Kına sepeti olarak istendiğinde genelde kırmızı, mor, pembe veya kına konsepti renginde hazırlıyorum.

Aynı modelin pudra rengini yeğenimin söz töreni için güpür dantelle hazırlamıştım. Pudra renkli halini görmek iserseniz buradan içeriğe ulaşabilirsiniz.

Nişan organizasyonu hakkında örnek çalışma incelemek isterseniz Çiçekli nişan masası konsepti başlıklı içeriğimi inceleyebilirsiniz.

Yorum Yazın

14 Yorum