Evlilik Hazırlıkları Parti Organizasyon

Çiçek Taglı Nişan Masası Konsepti

Kiralık nişan masası nişan tagı

Ocak ayında Ela Dilara ve Emirhan çiftinin söz nişan masası konsepti hazırlığı için Afyon Safran Thermal Resort Otel’deydik. Genç çift, isteme, söz ve nişanın bir arada gerçekleştiği törenle evlilik yolunda ilk adımı atmış oldu.

Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeğeni nişan töreni

Çiftin yüzüklerini damat adayının amcası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu taktı, kurdelelerini dede Osman Çavuşoğlu kesti.

Söz nişan masası konsepti ve süsleme

“Çiftin bu heyecanlı ve özel günü için neler planladık ve nasıl bir hazırlık yaptık?” sorusunu adım adım cevapladık. Gelin adaylarına fikirler sunacaktır.

Çiçek Taglı Söz Nişan Masası

Nişan masası arka fonunda kullanılabilecek çok alternatif var. En çok tercih edilenler, nişan panosu, afiş ve çiçek tagı / gelin tagı oluyor. Gelin damat giriş yolunda veya düğün masası dekorasyonunda görmeye alışkın olduğumuz çiçek tagları artık söz ve nişan sunum masası konseptlerine de eşlik ediyor.

Bu organizasyonda konsepte uygun renklerde çiçeklerle hazırladığımız çiçek tagı kullanmayı tercih ettik. Masa genişlik ölçüsünde çiçek tagı kullanmak görünümü daha estetik kıldığı için aynı ölçüde çalıştık.

Masa genişliğimiz 2 metreydi, çiçek tagı da aynı genişlikte hazırlandı ve özel aparatına yerleştirildi.

Bahar enerjisi katan çiçeklerin arka fonunda somon rengi tül ve led ışıklar kullandık.

Nişan Masası Örtüsü

Sunum masası örtüsü için masayı kapatacak şekilde düz bir örtü ve orta kısım için runner dikildi. Masaya hareket katmak için runner üzerinde el yapımı boyutlu kumaş çiçekler kullandık.

Nişan, söz veya düğün masa örtüleri konusunda kararsız kalan gelin adaylarından bu konuda sıkça soru alıyorum. Örtü kullanılacaksa çok istisnai durumlar hariç konsept ana renginde bir örtü tercih edilmeli. Örtü kullanıp kullanmama konusu masanın özelliğiyle ilgili bir durum. Örneğin beyaz lake bir masa kullanılırsa sadece runner kullanılabilir.

Konsept ve kıyafet rengi sorusu da sıkça karşılaştığım bir soru. Nişan konsepti ve kıyafeti renkleri birbiriyle uyumlu olmalı evet, ancak birebir aynı olmalı diye bir kural yok.

Nişan Masası Süsleme

Masa süsleme aksesuarları olarak gümüş mumluklar, gümüş rengi vazoda masa çiçekleri, ayna standlar, şeker kavanozları, bolca mum ve inci kullandık. Olmazsa olmazımız nişan tepsisi de masada yerini aldı.

Nişan veya söz için somon renkli ayaklı karşılama panosu

Karşılama panosu

Söz nişan konsepti ayaklı karşılama panosu somon arka plan üzerinde gold renklerde hazırlandı.

Hediyelik dantelli lavanta kesesi somon renkli

Fransız dantelli lavanta keseleri

Törene davetli misafirler için el yapımı nişan hediyeliği olarak Fransız dantelli lavanta keseleri dikildi, isimli etiket ve kurdeleyle süslendi.

Nişan hediyeliği cam mumluk

Nişan hediyeliği mumluklar

İçi beyaz renkte mumlu hediyelik cam mumluklar etiket, somon rengi çiçek ve püskülle süslendi.

Nişan söz hediyeliği kişiye özel isimli cam mumluk

Kişiye özel etiketli mumluk

Hediyelikler için isim etiketli hediye çantaları hazırlandı.

El yapımı gümüş renkli nişan söz tepsisi

Söz – Nişan Tepsisi

Söz Nişan Tepsisi

Nişan yüzükleri için kalp şeklinde isimli yüzük yükseltileri kullandık. Temaya uygun renkte kurdele ve çiçeklerle süsledik. Yüzükleri birbirine bağlamak için kırmızı yerine konsepte uygun olması için somon rengi kurdele tercih ettik.

Taşlarla kapladığımız nişan makası süslemesinde somon rengi püskül kullandık. Aynı şekilde gümüş renkli söz tepsisi de taşlarla kaplandı.

Somon renkli nişan masası süslemesi ve aksesuarları

Maket pasta

Konseptle aynı renkte maket pasta

Nişan organizasyonu mekanı

Törenin yapıldığı Safir Thermal Resort Otel davet salonu.

Çiçekli nişan masası kiralama nişan arka plan

Söz nişan masası konsepti

Söze giderken ne götürülür? Gümüş söz kolonyası ve söz çiçeği

Söz kolonyası ve söz çiçeği

Yüzüklerin takılmasının ardından yeni çift kendi elleriyle tüm davetlilere çikolata ve kolonya ikram etti.

Ela Dilara ve Emirhan Çavuşoğlu söz organizasyonu

Hazırlık sürecinde o yoğun keyifli heyecanını paylaştığım güzeller güzeli ve sıcacık kalpli Ela Dilara ve Emirhan çiftine mutluluklar diliyorum. Yüzünüz hep gülsün her şey gönlünüze göre olsun.

Nişan masası kiralama veya evde söz nişan masası konsepti hazırlığıyla ilgili fiyat ve detaylı bilgiye aşağıdaki bağlantımızdan ulaşabilirsiniz.

20 kişilik hediyelik, nakliye ve kurulum dahil 1.500 TL

nalanunal.com.tr/cicek-tagli-nisan-masasi-paketi/

Yorum Yazın

6 Yorum

  • araştırdıklarım içinde gördüğüm en en en güzel nişan masası konsepti. kaydettim nişan günüm yaklaşınca mutlaka iletişime geçeceğim. ellerinize sağlık Nalan hanım. bir sorum olacak; nişan pastası içinde yardımcı oluyormusunuz?

  • Merhaba cicek tagli nisan masasinda indirim mevcutmu? 27 ekimde emirganda halamda olacak 12 kisi olacagiz toplamda

  • Canım benim,ellerine kollarına sağlık. Her detay ayrı güzel, secimlerinin hepsi birbirinden zevkli. Gözlerimi alamadım, gerçekten harikasın Nalan ablacım. Genç çifte mutluluklar dilerim bu arada, yüzleri hep gülsün insallah. Çok öptüm:)