Evlilik Hazırlıkları

Çiçek Taglı Nişan Masası Konsepti

Kiralık nişan masası nişan tagı

Ocak ayında Ela Dilara ve Emirhan çiftinin söz nişan masası konsepti hazırlığı için Afyon Safran Thermal Resort Otel’deydik. Genç çift, isteme, söz ve nişanın bir arada gerçekleştiği törenle evlilik yolunda ilk adımı atmış oldu.

Dış işleri bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yeğeni nişan töreni

Çiftin yüzüklerini damat adayının amcası Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu taktı, kurdelelerini dede Osman Çavuşoğlu kesti.

Söz nişan masası konsepti

“Çiftin bu heyecanlı ve özel günü için neler planladık ve nasıl bir hazırlık yaptık?” sorusunu adım adım cevapladık. Gelin adaylarına fikirler sunacaktır.

Çiçek Taglı Söz Nişan Masası

Nişan masası arka fonunda kullanılabilecek bir çok alternatif var. En çok tercih edilen ise nişan panosu, afiş ve çiçek tagı oluyor. Gelin damat giriş yolunda veya düğün masası dekorasyonunda görmeye alışkın olduğumuz çiçek tagları artık söz ve nişan sunum masası konseptlerine de eşlik ediyor.

Bu organizasyonda konsepte uygun renklerde çiçeklerle hazırladığımız çiçek tagı kullanmayı tercih ettik. Masa genişlik ölçüsü ne ise aynı genişlikte çiçek tagı kullanmak görünümü daha estetik kıldığı için aynı ölçüde çalışmaya özen gösteriyoruz. Masa genişliğimiz 2 metreydi, çiçek tagı da aynı genişlikte hazırlandı ve özel aparatına yerleştirildi.

Bahar enerjisi katan çiçeklerin arka fonunda ise somon rengi tül ve led ışıklar kullandık.

Nişan Masası Örtüsü

Sunum masası örtüsü için masayı tamamen kapatacak şekilde düz bir örtü ve orta kısım için runner dikildi. Masaya hareket katmak için runner üzerinde el yapımı boyutlu kumaş çiçekler kullandık.

Nişan veya söz veya düğün masa örtüleri konusunda kararsız kalan gelin adaylarından bu konuda sıkça soru alıyorum. Örtü kullanılacaksa çok istisnai durumlar hariç konsept ana renginde düz bir örtü tercih edilmeli. Örtü kullanıp kullanmama konusu masanın özelliğiyle ilgili bir durum. Örneğin beyaz lake bir masa kullanılırsa sadece runner da kullanılabilir.

Konsept ve kıyafet rengi sorusu da keza aynı şekilde sıkça karşılaştığım bir soru. Nişan konsepti ve kıyafeti renkleri birbiriyle uyumlu olmalı evet, ancak birebir aynı olmalı diye bir kural yok. Hatta birebir aynı olmaması yönünde tavsiyelerde bulunuyorum.

Nişan Masası Süslemesi

Masa süslemesi için gümüş mumluklar, gümüş rengi vazoda çiçekler, ayna standlar, şeker kavanozları, bolca mum ve inci kullandık. Ayrıca olmazsa olmazımız nişan tepsisi de masada yerini aldı.

Nişan ayaklı karşılama panosu

Söz nişan konsepti ayaklı karşılama panosu somon arka plan üzerinde gold renklerde hazırlandı

Nişan söz hediyesi dantelli lavanta kesesi somon renkli

Törene davetli misafirler için hediyelik güpür dantelli lavanta keseleri

Somon nişan konsepti misafir hediyeliği mum

İçi mumlu hediyelik cam mumluklar etiket, somon rengi çiçek ve püskülle süslendi

Nişan söz hediyeliği isimli cam mumluk

Hediyelikler için isim etiketli hediye çantaları hazırlandı

El yapımı nişan söz tepsisi

Söz Nişan Tepsisi

Nişan yüzükleri için kalp şeklinde isimli yüzük yükseltileri kullandık. Temaya uygun renkte kurdele ve çiçeklerle süsledik. Yüzükleri birbirine bağlamak için kırmızı yerine konsepte uygun olması için somon rengi kurdele tercih ettik. Taşlarla kapladığımız nişan makası süslemesinde ise somon rengi püskül kullandık. Aynı şekilde söz tepsisi de taşlarla kaplandı.

Somon renkli nişan pastası ve tepsi

Konseptle aynı renkte pasta

Nişan organizasyonu Afyon Sandıklı Safran Thermal Resort Otel

Törenin yapıldığı Safir Thermal Resort Otel davet salonu

Çiçekli nişan masası kiralama nişan arka plan

Söz nişan masası konsepti

Söze giderken ne götürülür?

Yüzüklerin takılmasının ardından yeni çift kendi elleriyle tüm davetlilere çikolata ve kolonya ikram etti

Ela Dilara ve Emirhan Çavuşoğlu nişan organizasyonu

Hazırlık sürecinde o yoğun keyifli heyecanını paylaştığım güzeller güzeli ve sıcacık kalpli Ela Dilara ve Emirhan çiftine mutluluklar diliyorum. Yüzünüz hep gülsün her şey gönlünüze göre olsun.

Nişan Organizasyonu veya evde söz nişan masası konsepti hazırlığıyla ilgili sipariş ve fiyat bilgisi için iletişim sekmesinden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yaz

2 Yorum

  • Canım benim,ellerine kollarına sağlık. Her detay ayrı güzel, secimlerinin hepsi birbirinden zevkli. Gözlerimi alamadım, gerçekten harikasın Nalan ablacım. Genç çifte mutluluklar dilerim bu arada, yüzleri hep gülsün insallah. Çok öptüm:)