Hobilerim

Sap İşi Bebek Battaniyesi ve Ördek Şablonları

Sap işi Bebek Battaniyesi Yapımı

Sap işi ya da diğer tanımıyla iğne ardı tekniği hem kolay oluşu hem de estetik görünümüyle en sevdiğim basit nakış tekniklerinden biri. Aynı teknikle daha önce de bir  sap işi bebek battaniyesi işlemiş ve sizlerle paylaşmıştım.

Battaniyenin orta bölümünde kullandığım krem renkli pamuklu kumaş, üzerinde şablonu çizilmiş  halde satılıyor. Deseni kumaşa aktarma süreci ile uğraşmadan sadece kullanacağım renkleri belirleyip işlemeye başladım. Bu tip işlemelerde canlı renkler daha iyi sonuç veriyor. Renk seçimimi bu yönde yapıp, Dmc marka muline ipliğin 3 katını kullanarak işleme yaptım.

nakışlı bebek battaniyesi yapımı

Kırmızı üzerine beyaz puantiyeli kumaşla battaniyeyi kaplayıp köşe kıvırmalarını da yaptıktan sonra sap işi bebek battaniyesi hazır hale gelmiş oldu. İşlemek kadar bitirdikten sonra karşısına geçip izlemek de keyifli ama fotoğraflayıp sizlerle paylaşmanın keyfi hepsine bedel. : )

sap işi battaniye işleme

Ördek Şablonları

Sap işi nakış işlemesi için bir kaç ördekli şablon paylaşayım. Ben çok seviyorum bu sevimli ördekleri:)

ördekli nakış şablonu

aplike veya nakış için ördek şablonumefruşat için şablonlardonald duck nakış aplike şablonuaplike şablonlarıikiz bebekler için battaniye şablonu

Yorum Yaz

17 Yorum