Doğum Günü Partisi Parti Organizasyon

Safari Konseptli Doğum Günü

Safari konseptli doğum günü partisi

Erkek çocuk doğum günü konsepti için sıklıkla tercih edilen safari konseptli doğum günü partisi bu kez Emir Tuna için hazırlandı. İsmi her ne kadar safari olsa da benim gönlüm orman konsepti tanımının kullanılmasından yana. Temada kullanılan tüm çizimler orman yaşamını ve hayvanları kapsıyor, hayvan avını değil. Olmasın da zaten:) Parti için neler hazırladığıma hep birlikte göz atalım mı? Evetse e hadi o zaman.

Parti Teması: Orman / safari

Mekan: İstanbul Bahçeşehir Şark Sofrası

Parti: 2 yaş doğum günü partisi

Temada kullandığımız renkler yeşil, sarı ve turuncu.

safari konseptli fotoğraf çekim çerçevesi

Safari / orman temalı fotoğraf çekim çerçevesi

Safari konseptli etiketli su

Safari / orman  konseptli ve fotoğraflı etiketlerle kaplanmış, yeşil kapaklı sular.

İyi ki doğdun şapkaları - 2 yaş doğum günü konsepti

Safari konseptli parti şapkaları

Safari konseptli etiketli çikolatalar

Fotoğraflı etiketlerle kaplanmış çikolatalar, partiye davetli çocuklara hediye edilmek için hazırlandı.

Safari temalı 2 yaş doğum günü hediyeliği kitap ayraçları
Doğum günü partisine davetli misafirler hediye edilecek ürünlerden ilki hediyelik püsküllü kitap ayraçları. Kitap ayraçlarının üzeri laminasyon kaplamalı.

2 yaş doğum günü hediyeliği safari temalı magnet

İkinci misafir hediyeliği safari temalı magnetler

doğum günü partisi etiketli hediye çantası

2 yaş hediyeliklerinin sunumu için etiketli hediye çantaları. Çantalar, safari / orman konseptine en uygun renk olan craft renginde seçildi.

Safari konsepti dilek kartları ve dilek ağacı

Dilek Kartları

Temalı parti organizasyonlarının vazgeçilmezi dilek kartlarını iki farklı şekilde hazırlıyorum. İlki, fotoğrafta gördüğünüz gibi kurdeleden asma aparatı olan yuvarlak dilek kartları.  Diğer alternatif ise masa tipi dilek kartları. Ortadan katlamalı olarak hazırladığım dilek kartları masa üzerinde kullanılıyor. Her ikisinin de arka bölümleri boş ve bu bölüm yazılacak güzel dilekler için.

Dilek Ağacı

Kurdeleli dilek kartlarının sunumu için dilek ağacı kullanıldı. Safari temamızla uyumlu olması için ham MDF ağaç tercih ettim. Ahşabın orjinal rengi tam da temamızla uyum sağladığı için boyamadan kullandım. Kartları, ağacın dallarına asıp şeker büfesi dekorasyonunda kullandım.

Dilek ağacının hemen yan tarafındaki parti şekerleri, doğum günü partisine davetli minik konuklar için hazırlandı. Sunumu için kullandığım objeyi turuncu ve yeşil renklerde akrilik boyayla boyadım. Kurdele ağacında da aynı renklerde kurdele kullandım. Şimdiye değin farklı renklerde kaç kurdele ağacı yaptım sayısını bile unuttum ama hala evimin salonu için yapamadım. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş, ben artık sökük dikmek istiyorum. : )

Doğum günü masa süsleme örneği safari konsepti

Doğum günü sunum masaları dekorasyonunun olmazsa olmazı ayaklı cam kavanozları parti konsepti renklerinde şekerlerle doldurdum. Hep güzel şeyler yaptığımı zannetmeyin, parti bitiminde kurulumu kaldırırken kavanozların birinin kapağını tuzla buz ettim.  Onu da ben yaptım. : )

Safari konsepti doğum günü afişi ve sunum masası

Bu fotoğrafta safari konseptli doğum günü partisi şeker büfesini daha net görebilirsiniz. Safari konsepti stand örtüsü iki kattan oluşuyor. Altta saçaklı örtü, üstte çuval kumaş kullandım. Konsepte en uygun örtü kesinlikle bu. Saçaklı örtüyü de kendim diktim. Yapımı oldukça vakit alan, her bir saçak için tek tek uğraştığım bir çalışma oldu ancak sonucu görmeye değer.

Safari konseptine uygun afiş, parti süsleri, hediyelikler, peluş hayvanlar, doğum günü pastası ve yeşil canlı yapraklar şeker büfemizin üzerinde yerlerini aldı.

İyi ki doğdun, iyi ki ailene mutluluk getirdin küçük yakışıklı. Nice mutlu yaşlara.

Safari konseptli doğum günü partisi için fiyat listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fiyat Listesi

Doğum günü konseptleri hakkında daha fazla fikre ihtiyacınız varsa diğer örnek çalışmalarımı da inceleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

8 Yorum