Safari Konseptli Doğum Günü

Safari konseptli doğum günü partisi

Erkek çocuk doğum günü parti organizasyonu için sıklıkla tercih edilen safari konseptli doğum günü partisi bu kez Emir Tuna için hazırlandı. Konseptin ismi her ne kadar safari olsa da benim gönlüm orman konsepti tanımının kullanılmasından yana. Temada kullanılan tüm çizimler orman yaşamını ve hayvanları kapsıyor, hayvan avını değil. Olmasın da zaten:) Parti için neler hazırladığıma hep birlikte göz atalım mı? Evetse e hadi o zaman.

Konsept: Orman / jungle / safari konsepti

Mekan: İstanbul Bahçeşehir Şark Sofrası

Parti: 2 yaş doğum günü partisi

safari konseptli fotoğraf çekim çerçevesi

Safari / orman temalı fotoğraf çekim çerçevesi

Safari konseptli etiketli su

Safari / orman  konseptli ve fotoğraflı etiketlerle kaplanmış, yeşil kapaklı sular.

Dogum gunu partisi İyi ki doğdun şapkaları

Safari konseptli parti şapkaları

Safari konseptli etiketli çikolatalar

Fotoğraflı etiketlerle kaplanmış çikolatalar, partiye davetli çocuklara hediye edilmek için hazırlandı.

Safari temalı İsimli Kitap Ayraçları
Doğum günü partisine davetli konuklara hediye edilecek ürünlerden ilki olan hediyelik püsküllü kitap ayraçları. Kitap ayraçlarının üzeri laminasyon kaplamalıdır.

2 yaş hediyelik magnet

Kutlamaya davetli konuklara hediye edilecek ikinci ürün olan safari / orman konseptli magnetler.

doğum günü partisi etiketli hediye çantası

2 yaş hediyeliklerinin sunumu için etiketli hediye çantaları. Çantalar, safari / orman konseptine en uygun renk olan craft renginde seçildi.

Dilek ağacı ve kartları

Dilek Kartları

Temalı parti organizasyonlarının vazgeçilmezi dilek kartlarını iki farklı şekilde hazırlıyorum. İlki, fotoğrafta gördüğünüz gibi kurdeleden asma aparatı olan yuvarlak dilek kartları.  Diğer alternatif ise masa tipi dilek kartları. Ortadan katlamalı olarak hazırladığım dilek kartları masa üzerinde kullanılıyor. Her ikisinin de arka bölümleri boş ve bu bölüm yazılacak güzel dilekler için.

Dilek Ağacı

Kurdeleli dilek kartlarının sunumu için dilek ağacı kullanıldı. Safari temamızla uyumlu olması için ham MDF ağaç tercih ettim. Ahşabın orjinal rengi tam da temamızla uyum sağladığı için boyamadan kullandım.  Kartları, ağacın dallarına asıp şeker büfesi dekorasyonunda kullandım.

Dilek ağacının hemen yan tarafında göreceğiniz etiketli sosyete şekerleri, doğum günü partisine davetli minik konuklar için hazırlandı. Sunumu için kullandığım objeyi turuncu ve yeşil renklerde akrilik boyayla boyadım. Diğer tarafta göreceğiniz kurdele ağacında aynı renklerde kurdele kullandım. Şimdiye değin farklı renklerde kaç kurdele ağacı yaptım sayısını bile unuttum ama hala evimin salonu için bir adet yapamadım. Terzi kendi söküğünü dikemezmiş, ben artık sökük dikmek istiyorum. : )

Şeker büfesi

Şeker büfesi dekorasyonunun olmazsa olmazı şeker kavanozlarını parti konsepti renklerinde şekerlerle doldurdum. Hep güzel şeyler yaptığımı zannetmeyin, parti bitiminde kurulumu kaldırırken kavanozların birinin kapağını tuzla buz ettim.  Onu da ben yaptım. : )

Safari konseptli doğum günü partisi

Bu fotoğrafta safari konseptli doğum günü partisi şeker büfesini daha net görebilirsiniz. Safari konsepti stand örtüsü iki kattan oluşuyor. Altta saçaklı örtü, üstte çuval kumaş kullandım. Konsepte en uygun örtü kesinlikle bu. Saçaklı örtüyü de kendim diktim. Yapımı oldukça vakit alan, her bir saçak için tek tek uğraştığım bir çalışma oldu ancak sonucu görmeye değer.

Safari konseptine uygun afiş, parti süsleri, hediyelikler, peluş hayvanlar, doğum günü pastası ve yeşil canlı yapraklar şeker büfemizin üzerinde yerlerini aldı.

İyi ki doğdun, iyi ki ailene mutluluk getirdin küçük yakışıklı. Nice mutlu yaşlara.

Safari konseptli doğum günü partisi için fiyat listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Fiyat Listesi

Yorum Yaz

7 Yorum