Evlilik Hazırlıkları Parti Organizasyon

Somon Rengi Temalı Nişan Organizasyonu

Söz nişan masası temalı nişan organizasyonu

Tuğçe ve Orçun’un evlilik yolunda attıkları ilk adımlarını somon (yavruağzı) renginin hakim olduğu nişan organizasyonu ile kutladık. Nişan mekanı, Miracle İstanbul Asia Hotel (Pendik-Kurtköy).

Bu özel gün kutlaması için yapılan hazırlıkların detaylarını inceleyelim mi?

Nişan konsepti ayaklı karşılama panosu

Nişan Karşılama panosu

Salon girişi için ” Tuğçe ve Orçun’un nişan törenine hoş geldiniz” yazılı nişan karşılama panosu.

Somon renkli nişan masası süsleme

Nişan masası

Nişan masası Süsleme

Nişan masası dendiğinde akla ilk gelen gelin ve damat adayının oturacağı masa oluyor değil mi? Ancak şimdi inceleyeciğimiz masa, nişan organizasyonu için hazırlanan stand veya diğer bilinen adıyla şeker büfesi. Konsepti dantel ve inci, tema rengimizi ise yavruağzı olarak belirlediğimiz için tüm masa süslemesini ve etiketlerde kullandığımız grafik çizimleri bu konsepte uygun olacak şekilde hazırladım.

Temalı parti organizasyonlarının vazgeçilmezi afiş, masanın arka tarafında yerini aldı.

Tüm masayı kaplayacak şekilde masa örtüsü dikildi. Yavruağzı kumaş çiçeklerle hazırlanan runner masanın orta bölümünde dikey bir şekilde kullanıldı.

Masa süslemesi için gümüş mumluklar, gümüş vazolar, temaya uygun renkte çiçekler, ayna standlar, şeker kavanozları, içi incilerle dolu cam vazo ve mumlar kullanıldı. Ayna standların iki adeti hediyeliklerin sunumu için kullanılırken ortadaki stand, beze kulesini koymak için kullanıldı.

Pasta yerine beze kulesi kullanmayı tercih ettik. Neden beze kulesi? Davetli sayısı yüksek olan organizasyonlarda haliyle büyük pastaya ihtiyaç oluyor, büyük pasta ise şeker büfesine sığmıyor. Böyle durumlarda şeker büfesinde beze kulesi kullanıyorum. Evde nişan organizasyonu hazırlığı yaptığımda beze kulesi yerine nişan pastası kullanıyorum.

Nişan tepsisi yüzük yükseltileri ve nişan makası

Nişan tepsisi ve yüzük yükseltileri

Nişan Tepsisi

Kenarları taşlarla kaplanan yüzük tepsisi içinde ayna yüzük yükseltileri ve makas kullandık. Yüzük yükseltileri yavruağzı rengi kurdele ve çiçeklerle süslendi. Nişan makası ise taşlarla kaplanıp çiçek ve püskülle süslendi.

Yüzükleri birbirine bağlamak için kırmızı renk yerine yavruağzı renginde yüzük kurdelesi kullandık.

El yapımı nişan tepsisi, makas ve isimli yüzük yükseltileri

El yapımı süslemeli nişan tepsisi

Somon renkli nişan organizasyonu masası ve süslemeleri

Nişan Hediyelikleri

Nişan organizasyonu hediyelikleri için oymalı metal kapaklı, içi mumlu cam mumluklar hazırladık. Hediyelikler, konsepte uygun etiket, çiçek ve püsküllerle süslendi. Etiketli hediye çantaları içinde konuklara hediye edildi.

Nişan hediyelikleri bardak mumlar

Bardak mumlar

Nişanda dağıtılan hediyelikler

Nişan söz hediyelikleri mumlar ve nişan organizasyon fiyatları

İsme özel etiketli bardak mumluklar

Somon renkli parti masası

Beze kulesi

İsimli afiş

Nişan masası için afiş arka plan

Parti davet masası için değişik fikirler

Hazırlıklardan bahsettim, gelelim benim için önemli olan diğer konuya. Tuğçe benim yeğenim. Blogumu uzunca süredir takip edenler yeğenlerime olan düşkünlüğümü, onları evladımdan ayırmaksızın çok ama çok sevdiğimi bilirler. Evlilik yolunda ilk adımı atan ve evlenen Tuğçe’nin ikizi Ayça olmuştu. İkinci sıra Tuğçe’nin oldu. Bakalım sırada kim var?

Evde veya dış mekanda, söz veya nişan organizsyonu için fiyat listesine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Detaylı fiyat listesi

Aynı renklerde hazırlanmış masanın çiçek taglı konseptine ise aşağıdaki içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

nalanunal.com.tr/soz-nisan-masasi-konsepti/

Yapılan tüm hazırlıklar aslında olsa da olur olmasa da olurdan ibaret detaylar. Asıl önemli olan ise çiftimizin mutlu birlikteliklerinin bir ömür boyu devam etmesi. Hep mutlu olsunlar hep yüzleri gülsün.

Yorum Yazın

5 Yorum

  • Nalan ablacım; eline emeğine sağlık. Her şey o kadar güzeldi ki bakmaya, fotoğraf çekmeye doyamadık. Yaptığın işlere hayran kalmamak elde değil ❣️ Tuğçe ve Orçun’u buradan tekrar tebrik ederim, mutluluklar diliyorum. ? ?

  • Kızım için nişan organizasyonu planlıyorum. Yavruağzı temalı nişan organizasyonunu çok beğendim. Sizinle en kısa sürede çalışmak istiyorum.

  • Hayalimizdeki nişan hazırlığından çok daha güzelini ve fazlasını gerçekleştirdiğin için çok teşekkür ederiz halacım. Ellerine emeklerine sağlık. Seni çok seviyorum..