Hobilerim

Kurdele Ağacı Nasıl Yapılır?

strafor top ve kurdele ile yapılan süs

Kurdele ağacı yapımı hakkında detaylı bir içerik hazırlayacağımı söylemiştim. Biraz gecikmeli de olsa sonunda yazabildim:)

Rengarenk görünümlü kurdele ağaçlarını / ribbon topiary, doğumda hastane odası süslemesibaby shower veya doğum günü gibi özel gün kutlamalarında parti süsü olarak kullanıyoruz.

Siz  dekorasyonunuza uygun renklerde hazırlayıp dekor olarak da değerlendirebilirsiniz. Ben, Emre’nin diş buğdayı partisi için hazırladığım şeker büfesinde kullanmak için yapmıştım.

Aynı teknikle bebek jelibon ağacı veya bebek şeker ağacı da hazırlayabilirsiniz. Hatta onlar daha basit. Tek farkı, şekerleri sabitlemek için toplu iğne değil kürdan kullanmak olacak.

Tüm merak edenler için işte strafor top ile dekoratif parti süsü yapımı.

Kurdele ağacı ve bebek jelibon ağacı yapımı
Strafor Top ile Dekoratif Süs Kurdele Ağacı yapımı

Strafor Top ile Dekor Ağaç Yapımı

Malzemeler: Strafor top, kurdele, toplu iğne, tahta çubuk, kova.

  • 1. Tüm kurdeleleri 11cm. uzunluğunda kesin.
  •  Her birini yuvarlayarak, top üzerine 4 toplu iğne ile sabitleyin ve bu işleme topun tüm yüzeyi kaplanana kadar devam edin. Kurdeleleri yan yana sabitlerken açık yüzeylerine dikkat edin, aynı yöne bakmasınlar.
  • Tahta çubuk için mangal şişlerinden kullanabilirsiniz. Tahta çubuğun bir ucunu kurdeleyle kaplanan strafor topa, diğer ucunu da kovanın içerisinde kullanacağınız strafora geçirin ve kutuda sabitleyin. Kovanın üzeri için dilerseniz aynı renklerde ince kurdele veya doğal rafya kullanabilirsiniz.

Kurdele ağacı yapımı için en büyük püf noktası; kurdelelerin top üzerine düzgün bir şekilde sabitlenmesi. Seyrek yerleştirirseniz altan beyazlık görünür, sık yerleştirirseniz kurdeleler düzgün görünmez, her iki durumda da temiz bir görünüm elde edemezsiniz.

Tüm kurdeleleri renklerine göre eşit aralıklarla dağıtıp eşit bir şekilde sabitlemeniz gerekiyor.

Çok kısa sürede bitmiyor, sabırla devam. Yapıp bitirenleri heyecanla bekliyorum, haberdar ederseniz sevinirim.:)

Yorum Yazın

33 Yorum