Hobilerim

Etamin İşi Lavanta Kesesi Şeması

etamin işlemeli lavanta kesesi

Etamin işi lavanta kesesi çalışmasını uzun zaman önce Penelopis’in sitesinde görmüş ve meşhur yapılacaklar listeme eklemiştim. Beğen, ekle, ekle nereye kadar? Zaman eksiltme zamanıdır deyip keseyi işledim ve bitirdim.

Kanaviçe etamin işi lavanta kesesi şeması

14 ct etamin üzerine dmc marka siyah, gri ve yavru ağzı renkli muline iplikler kullandım. Muline ipliğin 2 katı yeterli oldu.

Kurdele seçmek işlemekten daha zordu. Bir sürü mağaza dolaştım, bir dolu kurdele elledim, o mu, bu mu, yok olmadı, bu da olmadı derken pembe üzeri siyah puantiyeli kurdeleyi gördüm. Puantiyeye asla dayanamam, görür görmez aldım.

Onca araştırmaya, onca bakınmaya ala ala 1 metre kurdele alınca mağaza görevlisi bir tuhaf baktı yüzüme ama olsun. Adam benim hobi dünyasına dalmış, gün geçtikçe hobi çeşitliliği merakı süratle artan ve kendini kaybederek adeta obsesif bir hale gelmiş hastalıklı bir blogger olduğumu bilemez tabiki.:))

Penelopis’in zevkini, yaptıklarını ve şablonlarını çok beğeniyorum. Bloğunu ziyaret edip inceleminizi şiddetle tavsiye ederim. Onun işlediği etaminin arka kısmı resimde gözükmüyordu, ben her iki tarafını da etaminden yaptım, elle diktim, içine elyaf ve lavanta doldurdum.

Eğer daha da kolay bir etamin işi şablonu arıyorsanız sonsuzluk işareti şeması tam da size göre olabilir, onu da aşağıda paylaşıyorum.

etamin işi sonsuzluk işareti şema

Etamin/ kanaviçe lavanta kesesi yapımı için kenarlarını elde nasıl diktiğimi öğrenmek istiyorsanız ilgili yazıma aşağıdaki içeriğimden ulaşabilirsiniz.

nalanunal.com.tr/lavanta-kesesi-dikimi/

Yorum Yazın

31 Yorum