Etamin İşi Yastık Yapımı

Etamin işi yastık

Etamin işi yastık için kullandığım kuş kafesli işlemeyi eylül ayında bitirmiştim. Çerçeveletip pano yapmak veya yastık olarak değerlendirmek konusunda karar verememiş, meşhur yapılacaklar listeme soru işareti eşliğinde eklemiştim. Karar yastıktan yana çıkmış gibi görünse de aslında ikisini de seçtim. Sırada aynı işlemeden bir de pano var.

Çarpı işi için 14 ct etamin kullandım. Bu kez muline iplik yerine DMC’nin siyah yumak ipiyle işledim. Monocolor bir desen olduğu için renk geçişlerinden kaynaklanan yavaşlama olmadan kolaylıkla işleniyor. Gerçi işlemeye tatilde başlamıştım ama her zaman olduğu gibi araya bir sürü ek işler girdi, süründü de süründü.

Etamin işi kuş kafesi şablonuÇarpı İşi Kuş Kafesi Şeması

Şablon tasarımı Penelopis‘e ait. Şablonu büyük boyutunda kaydetmek için üzerini tıkladıktan veya yeni sekmede açtıktan sonra kaydedin. Sormak istediğiniz sorular olursa aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz.

çarpı işi şeması
carpi isi yastik

Yastığın zemininde beyaz duck kumaş kullandım. Çarpı işi yapılmış etamini orta bölüme dikip, dikiş yerlerinin üzerini şeritle kapladım. Etamin işi yastık kılıfının arka bölümü için beyaz üzerine siyah puantiyeli bir kumaş seçtim. Çok seviyorum puantiyeli kumaşları çook. Fermuar kullanmak yerine orta bölümde düğme kullandım.

puantiyeli yastik

Yastığın tüm çevresine siyah kalın kordonu da dikince yastık hazır hale geldi ve yapılacaklar listemden bir madde daha eksilmiş oldu.

Hani hep bahsediyorum ya, meşhur uzun bir yapılacaklar listem oluştu benim. Eklemek kadar elemek de lazım ama ikisi aynı oranda olamıyor ne yazık ki. Peki ne oluyor da bu liste alıp başını gidiyor? Durumun iki suçlusu var; suçlulardan biri nedesembegenirsin adlı blogumuz. Ortak yazarlı blogumuzda kimi zaman kendi yaptığımız çalışmaları çoğu zaman da yabancı kaynaklı sitelerde görüp ilgimizi çeken sanat ve hobi çalışmalarını kaynak belirterek sizlerle paylaşmaya çalışıyoruz.

Evet “nedesembegenirsin” suçlu çünkü ziyaretçilerimize her gün düzenli bir şekilde 3 farklı yayın yapabilmek için bizlerin her gün bir çok siteyi ziyaret etmesi ve araştırma yapması gerekiyor. Bu da her gün yeni çalışmalar, yeni teknikler ve yeni fikirler görmek demek. Görüp çok beğendiğim çalışmaları bazen olduğu gibi bazen bana çağrıştırdığı yeni fikirle ekliyorum hemen listeme.

Peki ya kendi el emeği çalışmalarını paylaşan birbirinden marifetli Türk bloggerlarımız? Yapılacaklar listemin uzamasında diğer suçludur kendileri. Görüp de beğenmemek mümkün değil, her bir çalışma yeni bir fikir çağrıştırarak bir şekilde ekleniyor listeme. Durum bundan ibaret. Bu gidişle ne olur benim halim hiç bilmiyorum:) Peki sizde durum nasıl?

Kanaviçe saat şablonu yayımladığım içeriğim de ilginizi çekebilir.

Yorum Yaz

70 Yorum