Etamin İşi Havlu Şablonları

Etamin işi havlu

Etamin işi havlu çalışmamı nihayet fotoğraflayıp yayına hazır hale getirebildim. Doğru ışık yakalayıp net görüntü elde edeceğim diye fotoğraf çekmekten midem bulandı. Çekiyorum, bilgisayara aktarıyorum ıhh olmamış. Hadii başka bir saat bekle, hatta araya ek işler giriyor başka bir güne kalıyor, sonra tekrar çek, yine istediğim netlik yok. “Ne çıkarsa bahtıma” deyip son kez bir sürü fotoğraf çektim, arasından bir kaçını gözüme kestirip biraz photoshopta netlik ayarlarıyla oynadım ve işte tamamdır. Net görüntü elde etmek istiyorum diye üretmeye zaman kalmıyor.

Havluya çarpı işi yapmak için ya etaminli bölümü olan havlular alınmalı ya da kanaviçe bezi kullanılmalıdır. Ben etaminli bölümü olan küçük boy bir havlu üzerine işleme yaptım. Büyük boyutluları da satılıyor ama bebek veya çocuk havlusu olarak düşündüğüm için küçük boyunu tercih ettim. Muline ipliğin dört katını kullanarak işledim. Tüm çarpı işi bittikten sonra siyah muline ipliğin iki katı ile back stitichleri yani kenar çizgilerini yaptım.

İşlemede kullanılan muline ipliğin numaraları ve sembolleri şemada belirtilmiş ancak belirtilen iplik numaraları başka bir şemanın da iplerini kapsadığı için tüm iplikleri almanıza gerek yok. Desendeki renkleri tespit edip ona göre satın almanızı tavsiye ediyorum veya evde arta kalan muline iplikleri de değerlendirebilirsiniz.

free cross stithing chart

Havlu Kenarı İçin Etamin İşi Şablonları

Hazır konu havluya etamin işi yapılmasından açılmışken bir kaç şema daha paylaşayım.

havlu kenarı için etamin işi şemalarEtamin isi bordur semasıkanavice semasi

Şemaların hepsi etamin işi havlu kenarı için uygun olduğu gibi yukarıdaki cüzdan fotoğrafında da gördüğünüz gibi cüzdan ve çanta gibi dar alanlar için de uygun boyutta.

Sap işi nakışlı bebek battaniyesi konulu içeriğim de ilginizi çekebilir.

Yorum Yaz

29 Yorum