Etamin İşi Ev Şablonu

Etamin işi ev şeması

Tuva yayıncılık tarafından 3 ayda bir yayımlanan Kanaviçe dergisini severek takip ediyorum. Alışılagelmiş klasik şablonların aksine oldukça estetik tasarımlar sunuyor olması ilgimi çekiyor. Aşağıdaki etamin işi ev şablonu 22. sayıda yayımlanmıştı. Akdeniz tarzı sevimli mi sevimli yazlık bir evi şık bir panoya taşımak isteyenler için güzel bir seçim olacaktır. Yapılacaklar listeme eklediğim halde hala sıra gelemedi, belki benden önce işlemeye başlayanlar olur:)

Etamin işi panoda kullanılan malzemeler

  • 14 ct. krem renkli etamin kumaş
  • DMCA marka muline iplikler
  • DMCA marka 24 numara etamin iğnesi

Desenin boyutu 20 x 42 cm. ölçüsünde. 45 x 65 cm. boyutlarında etamin bu işleme için yeterli olacaktır. Muline ipliğin 2 katını kullanarak çarpıları, 1 katını kullanarak kontör çizgilerini işleyebilirsiniz.

Muline iplik katı kullanımı konusunda çok soru alıyorum ve zaman zaman hatalar yapıldığuna tanık oluyorum.. Hep açıklıyorum ama tekrar yazayım; muline iplikler 6 kattan oluşuyor yani her muline iplik demetinde birbirinden bağımsız 6 adet ip var. İşlemede kullanılacak olan iplik kat sayısı kullanılacak etaminin count değerine göre değişkenlik gösterebiliyor. Bu işlemede muline ipliğin 2 katı kullanılmış dolayısıyla muline çilesinin içinden 2 adet ip çekip iğneye geçirilecek. Etamin üzerine yapacağınız her eğik çizgi 2 kattan oluşacak.

ev temalı çarpı işi şablonlarıetamin işi ev şablonu
muline iplie renk ve kodlarıYukarıdaki tabloda muline iplik renk kodlarını ve sembolleri görebilirsiniz. Her bir renk kodu farklı bir sembolü temsil ediyor. Bu sembollere göre şablonu etamin üzerine işleyebilirsiniz. Etamin işi şemalarıyla ilgili detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa “Çarpı işi nasıl yapılır” başlıklı içeriğimi inceleyebilirsiniz.
Keyifli işlemeler

Yorum Yaz