Denizci Konsepti Doğum Günü Organizasyonu

Denizci konsepti doğum günü şeker büfesi

Fatih Erdem’in 1 yaş denizci konsepti doğum günü organizasyonu için hazırlandık. Parti mekanı İstanbul Tuzla Güllüoğlu.

Tuzla, her ne kadar İstanbul ili sınırları içerisinde yer alıyor olsa da denizi, kıyı şeridi, çok katlı yapılaşmanın yoğunlaşmadığı dingin atmosferiyle diğer ilçelerden sıyrılıp huzur veren bir ilçe. Tuzla Güllüoğlu bu şirin ilçenin sahil kısmında bulunuyor. Önü ferah ve açık, çok güzel deniz manzarası olan pırıl pırıl bir mekan. Anadolu yakasında parti mekanı arayışında olanlar için iyi bir seçenek olabilir.

Erdem’in anne ve babasının nişan hediyeliklerini hazırlamıştım. Yıllar ne hızlı akıp gidiyor, şimdi ailenin göz bebeği biricik oğullarının ilk yaş doğum günü partisi için hazırız.

Tema marin /deniz veya denizci olduğunda temaya konu olabilecek materyal sayısı oldukça zengin oluyor. Can simiti, çapa, dümen, fener, sandık, balık ağı, deniz kabukları, parti süs ve hediyelikleriyle şirin bir denizci konsepti oluşturduk. Tema renklerimiz lacivert ve mavi oldu.

Denizci Konsepti Doğum Günü Partisi Ürünleri

 • Doğum günü afişi
 • Ayaklı karşılama panosu
 • Servis altlıkları
 • Peçete sargıları
 • Etiketli sosyete şekerleri
 • Denizci konseptli hediyelik fenerler
 • Hediyelik kitap ayraçları
 • İsimli ve fotoğraflı köpük baloncuk aparatları
 • Etiketli hediye çantaları
 • Mama sandalyesi için banner
 • Deniz temalı dekorlar

Butik parti hazırlıklarını hazır alınan parti süs ve hediyeliklerinden ayıran en temel faktör, konseptin standart bir ürün veya paket olmayışıdır.  Tema, temada kullanılacak renkler, grafik çizimler, parti süs ve hediyeliklerine karşılıklı iletişim halinde olunarak karar verilir ve uygulanır. Yukarıda listelenen ürünler bu parti için seçilen ürünlerdir. Kendi konseptinizi kendiniz belirleyebilir, ürünleri seçebilirsiniz.

Doğum günü karşılama panosu

“Partime hoş geldiniz” yazılı denizci temalı ayaklı karşılama panosu

Davetli masaları için denizci temalı “Erdem 1 yaşında” yazılı servis altlıkları ve peçete sargıları kullandık.

Denizci temalı 1 yaş doğum günü pastası Tuzla Güllüoğlu tarafından hazırlandı

Partiye davetli konuklara hediye edilmek için hazırlanan püsküllü kitap ayraçları

Kişiye özel isimli köpük balon

Partiye davetli minik konuklara hediye edilmek için hazırlanan etiketli köpük baloncuklar

Denizci konsepti doğum günü organizasyonu için olabilecek en güzel hediye bence bu ışıklı fenerler. Hem konsepte uygun hem de yanıp sönen ışıkları sayesinde ayrı bir hoşluk katıyor.

Kişiye özel isimli hediye çantası

Doğum günü hediyeliklerini koymak için etiketli hediye çantaları hazırlandı. Sağdaki fotoğraftaki incili cam kavanoz sosyete şekerlerinin sunumu için hazırlandı. İnci ve deniz kabukları ile süslendi.

2 veya 3 yaş doğum günü partileri için değil ama söz konusu 1 yaş partisi olduğunda mama sandalyesi bulundurulması faydalı oluyor. Mama sandalyesi varsa iyi ki doğdun banner ile süslenmeli ama değil mi? Mama sandalyesi banner çiziminde çapa kullanmayı tercih ettik.

Stand örtüsü olarak kanun pileli beyaz renkli masa örtüsü dikip üzerinde lacivert renkte balık ağı kullandık. Balık ağı olursa balık ve deniz kabukları da olmalı ama değil mi? Ağı deniz yıldızı, ahşap balık ve deniz kabuklarıyla süsledik.

1 yaş denizci temalı doğum günü

Dünya tatlısı boncuk gözlü Fatih Erdem, annesi ve babasıyla. Ben özellikle parti çizimlerini yaparken hep maşallah diye diye çalıştım, Allah hep iyilik ve sağlık nasip etsin, siz hayata hep böyle gülümseyerek bakın.

İyi ki doğdun küçük adam. Güzel ailen ve sevenlerinle birlikte nice mutlu yaşlara. İlk yaşın kutlu olsun:)

Yorum Yaz

6 Yorum

 • Hayranım size, titizliğinize, zevkinize 🙂 Ellerinize sağlık, harika olmuş tüm ayrıntılar, ürünler… Çok sevgiler 🙂 Yakışıklıya da upuzun, sağlıklı bir ömür dilerim.

  • Çok mutlu oldum çok teşekkür ederim:) Hele ki bu mesajın yıllardır blog camiasından tanıdığım ve sevdiğim birisinden gelmesi daha da mutlu ediyor.

   Yakışıklı da çok yakışıklı ama haklısın. Boncuk gözlü o:) nedesembegenirsin blogdan Gülsen’in torunu

 • Çok şık, çok tatlı ve kusursuz bir organizasyon oldu. Anılarımız içinde çok önemli bir yer tutacak. Nasıl teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz. Sağ olun, var olun Nalan Hanım.

 • Her zaman şahane,özenli,farklı.Çok beğeniyorum yaptıklarınızı çok, elleriniz dert görmesin.

  • Ülkü Hanım’cığım güzel yorumlarınızla hep mutlu ediyorsunuz beni, çok teşekkür ederim.