Hobilerim

Dekupaj Resimleri (Decoupage Papers)

Yüksek çözünürlükte dekupaj desenleri

Ahşap boyamaya ilgi duyup da dekupaj kağıtları ile haşır neşir olmamak mümkün mü? İşte bir kaç resim daha.

Ahşap boyamaya olan ilgim Ece Aymer’in blogunu keşfedip, zevkli tasarımlarını gördükten sonra hemen bir ahşap boyama kursuna gitmemle başladı. Hem keyifli bir hobim hem de birbirinden değerli bir çok yeni arkadaşım ve dostum oldu.

Söz konusu dekoratif boyama olduğunda zevkli ve kaliteli desen arayışında olunuyor. Bir dergi veya kartpostaldan scan ettirdiğimiz bir resmi, bir kitap kapağının üzerindeki tasarımı veya internetten arayıp bulduğumuz resimleri dekopaj olarak kullanabiliriz.

Kaliteli sonuç için yüksek çözünürlüklü dekupaj resimleri olması gerekiyor. Genellikle önce photoshopta düzenleyip netleştiriyorum veya benzer renk ve cinslerdeki resimleri A4/A3 kağıdına sığacak şekilde birleştiriyorum. Sonra iyi bir dijital baskı merkezinde çıktı alıyorum.

İyi bir dijital baskı merkezi diyorum çünkü her renkli fotokopi makinesi aynı net sonucu vermeyebilir. Fotokopi çeken bir kırtasiyede değil de sadece baskı işi yapan, gelişmiş makineleri olan dijital baskı merkezlerini tercih etmekte fayda var.

Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın ve büyük halini kaydedin.

Ece Aymer tarzı dekupaj resimleri

Mutfakta kullanacağınız ahşap obje boyamaları için uygun olacak bu resim 45 x 36 cm. ölçüsünde baskı alınabilir. Daha küçük boyutta da baskı alabilirsiniz yeter ki daha büyük boyut olmasın ki dağılmasın.

Ahşap çay kutusunda bu resmi kullanıp fincan desenlerine hamurla kabartma yapmıştım.

Ahşap boyamaya ilgi duymama vesile olan, tüm çalışmalarına hayran olduğum sevgili Ece Aymer tarzında çiçekli dekupaj deseni ile devam edelim.

Sarılı turunculu dekupaj çiçek desenleri

Sarılı turunculu bu yeni dekupaj resminin baskı ölçüsü 31 x 24 cm.

Bahçe temalı dekupaj deseni

En çok beğendiğim desenlerden bir diğerini paylaşayım istedim. Yukarıdaki bahçe temalı dekupaj resminin boyutu 24 x 17 cm.

dekupaj hamuruyla 3 boyutlu kabartmaya uygun resimler

Yukarıdaki toplu halde birleştirilmiş dekupaj örnekleri özellikle dekupaj hamuruyla kabartma çalışması için ideal. Ölçü 56 x 29 cm. Daha da büyüğüne pek ihtiyacınız olacağını sanmıyorum.

Kız çocuklu dekupaj

Ruth Morehead veya Sarah Kay kızları nasıl? Ben bunlara bayılıyorum. Boyut 53 x 44 cm

Kaliteli dekupaj kağıtları

Şimdiye değin yayımladığım tüm ücretsiz dekupaj kağıtları için buradaki içeriğimi inceleyebilir ve kaydedebilirsiniz.

Ahşap boyama sehpa örnekleri ve boyutlu boya için desen şablonları hakkındaki içeriğim de ilginizi çekebilir.

nalanunal.com.tr/ahsap-boyama-sehpalar

Yorum Yazın

8 Yorum