Dekupaj Resimleri (Decoupage Papers)

dekupaj resimleri

Ahşap boyamaya olan ilgim Ece Aymer’in blogunu keşfedip, zevkli tasarımlarını gördükten sonra hemen bir ahşap boyama kursuna gitmemle başladı. Hem keyifli bir hobim hem de birbirinden değerli bir çok yeni arkadaşım ve dostum oldu. Ahşap boyamaya ilgi duyup da dekupaj resimleri ile haşır neşir olmamak mümkün mü? İşte bir kaç resim daha.

Söz konusu dekoratif boyama olduğunda zevkli ve kaliteli dekupaj resimleri arayışında olunuyor. Bir dergi veya kartpostaldan scan ettirdiğimiz bir resimi, bir kitap kapağının üzerindeki tasarımı, satın aldığımız bir resmi veya internetten arayıp bulduğumuz resimleri dekopaj olarak kullanabiliriz. Kaliteli sonuç için resimlerin yüksek çözünürlükte ve net resimler olması gerekiyor. Genellikle resimleri önce photoshopta düzenleyip netleştiriyorum veya benzer renk ve cinslerdeki resimleri A4/A3 kağıdına sığacak şekilde birleştiriyorum. Sonra iyi bir dijital baskı merkezinde çıktı alıyorum.

İyi bir dijital baskı merkezi diyorum çünkü her renkli fotokopi makinesi aynı net sonucu vermeyebilir. Fotokopi çeken bir kırtasiyede değil de sadece baskı işi yapan, gelişmiş makineleri olan dijital baskı merkezlerini tercih etmekte fayda var. Resimleri büyütmek için üzerini tıklayın ve büyük halini kaydedin.

decoupage print

decoupage printdecoupage printdecoupage printdecoupage print

Şimdiye değin yayımladığım diğer tüm dekupaj resimlerini buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

8 Yorum