Hobilerim

Dekupaj için Eski Dergi Kapakları

Vintage dekupaj resimleri

Ahşap boyama objeleriniz için dekupaj resimlerine mi ihtiyacınız var? Dekupaj için eski dergi kapakları ile nostaljik bir gezintiye çıkalım.

1930’lu yılların “The Saturday Evening Post” dergisinin kapak resimlerini buldum. Kapak tasarımları, 1874-1951 yılları arasında yaşamış olan Joseph Christian Leyendecker adlı illüstratöre ait. Dergi için 400 den fazla tasarım yapan yapan J. Christian’ın bu güzel nostaljik ve sevimli resimlerini ahşap boyamalarımızda dekupaj resmi olarak kullanabiliriz. Çok sevimliler çook:)

Yeni sezon, yeni kurslar, hangi kursu seçeyim? derken kendimi 3 farklı kursta buldum. Fotoğrafçılık, Ahşap rölyef ve dikiş kursuna kayıt yaptırdım. Oysa hobilerim konusunda ne kadar doyurulmaz bir ruha sahip olduğumu, yapılacaklar listemin alıp başını gitmişliğini, evimin malzeme deposuna döndüğünü bir çoğunuz biliyorsunuz:)

Bu aşamadan sonra halim nice olur bilinmez ama benim için yoğun bir sezon olacağa benziyor ve bu yoğunluk nedense gözümü hiç korkutmuyor. Öğrenmek başlı başına keyifli bir süreç ve bu süreçte edindiğim yeni bilgileri ve yaptıklarımı elimden geldiği kadar sizlerle de paylaşıyor olacağım.

Keman ve çocuklu dekupaj resmi Dekupaj için Eski Dergi Kapakları

Yüksek çözünürlüklü vintage dekupaj resimleri

Nostaljik vintage dekupaj resmi
vintage çocuklu dekupaj desenleri

Bu deseni ahşap boyama poşetlik üzerinde kullanmıştım. Dikey desenler olduğu için ahşap boyama şemsiyelik, gazetelik veya posta kutusunda da güzel duruyorlar.

vintage dekupaj deseni ressam ve hayvanlar
Vintage çiftli dekupaj deseni

Bu deseni ahşap boyama şemsiyelik üzerinde hamurla kabartarak kullanmıştım.

Yaramaz bebekli dekupaj kağıdı kaydedin
Komik dekupaj resmi

Esprili dekupaj resmi
Romantik dekupaj desenleri
Ahşap boyama için Nostaljik desen

Kuşlu dekupaj desenleri de ilginizi çekebilir.

Yorum Yazın

16 Yorum

 • Çocukluğumun hikayesi, tom sawyer'in maceraları 🙂 aynen bu resmin olduğu bir hikaye kitabım vardı gazete vermişti sanırım, harika bir paylaşım çok teşekkürler:)

 • Ebru'cum, geç kalmış sayılmazsın sen de seç bi kurs. Ama olurda seçemezsen benim öğrendiklerimle idare edersin artık:)

  aslıcım, bu rsimlerden çok güzel dekupaj olur, dene:)

 • Nalan'cım valla gözüm kalmadı ama ben neden neden neden birtane bile kursa gidemiyorum 🙁 Hepsi de harika valla, sana süper bir kış diliyorum.. Sevgiler, Ebru

 • Çok kolay gelsin nalan, kurslar seni baya yorucak ama aynı zamanda bu yorgunluk bize yeni işlerini görme fırsatı vericek 🙂

  Bunlardan yapabiliriz dekupajı diye düşünüyorum. Çok begendim 🙂

 • Şehnaz hanım, dekupaj resimleri bloğumuzu istemeyerek de olsa kapatmak zorunda kaldığımız için bloğa katkı sağlayan tüm yazarlarımız olarak gerçekten üzüldük. Keşke devam edebilseydik ama telif haklarıyla ilgili bir sıkıntı yaşadık. Zaman zaman burada telif hakkı olmayan rsimleri paylaşmaya çalışacağım, umarım yeni bir sıkıntı yaşamayız çünkü bu ayrımı yapmak her zaman kolay olmayabiliyor. Sizler hemen kaydedin:)

 • sevgili nalan hanım,çok çok güzel resimler paylaşmışsınız,teşekkürler.bizdeki dekopaj resimleri bloğu kapanınca öksüz gibi hissettik kendimizi..bunları görünce bende çok heyecanlandım..devamıda olursa sevinirim.çünkü siz 400 e yakın resim var demişsiniz..sevgiler..

 • Sevgili Dodo, Ezginin Günlüğü, Leyla, Aksungur ve okuyan, güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim:)

  Leyla^nın kahve dükkanı, dekupajın nasıl yapıldığını anlatan bir çok kaynak var, googledan ulaşabilirsin. üstelik hiç de zor bir tarafı yok, bence bir dene:)

  sevgili aksungur, kısa bir süre önce bloğunuzu ve o güzelim minyatürlerinizi keşfetmiş ve sizi izlemeye almıştım.

 • 3 yeni kurs demek taze taze güzel paylaşımlar demek:) kolaylıklar dilerim…
  dekupaj hiç denemedim ama çok hevesleniyorum… ilk fırsatta inşallah:)
  paylaşım için de çok teşekkürler…
  sevgilerimle…