Country Tarzı Kanaviçe Pano

Kanaviçe işleme

Yemek tariflerini bir süreliğine bir kenara bırakıp biraz da ilgilendiğim el işi hobilerimden bahsedeyim istedim. Uzunca bir süredir dekoratif boyama kursuna gidiyorum ve çok keyif alıyorum. Dekoratif boyama dışında brezilya nakışı öğrenmeye çalışıyorum ve bu meraklarıma kanaviçe de eşlik ediyor. Son işledim country tarzı kanaviçe pano çalışmamla devam edelim mi?

Çarpı işi merakım  uzun yıllar öncesine dayanıyor, ilk hobim diyebilirim. Etamin şablonlarıyla ilgili araştırma yaparken Jeremiah Junction isimli bir tasarımcının muhteşem çarpı işi şablonlarıyla karşılaştım. Benim zevkime bu denli hitap edebilecek başka bir tasarımcıyı henüz keşfedemedim:) Şimdilik bir numaram O.

Fotoğraftaki etamin işi pano yine bir Jeremiah Junction tasarımı (country bloomers), yaklaşık 3 ayda bitirdim, şablonun orjinaline tam sadık kalamadım, bazı renkleri değiştirdim, bir kaç ayrıntıyı çıkardım.

Country tarzı kanaviçe pano

DMC marka 14 ct. etamin ve yine Dmc marka muline iplikleri kullandım. 14ct. etamin ince gözenekli bir etamin olduğu için 6 katlı muline ipliğin sadece 2 katını kullanarak işledim. Renk sayısı ve sık renk geçişleri fazla olan bir çalışma olduğundan, çarpı işine ilk kez başlayacaklar için biraz ağır bir çalışma olabilir.

Daha önce hiç çarpı işi yapmadıysanız ve konuya ilgi duyuyorsanız “Kanaviçe İşleme Rehberi” başlıklı yazım sizlere fikir verecektir.

Çok daha basit bir şablon arayışındaysanız sonsuzluk işareti şeması veya kuş kafesi teması size uygun olacaktır.

Aynı modeli işlemek isterseniz aşağıdaki yorum bölümüne mail adresinizle birlikte mesajınızı yazın, şablonu e-maille göndereyim.

Yorum Yaz

113 Yorum