Hobilerim

Country Tarzı Kanaviçe Pano

Şemalı etamin pano modeli - Çamaşır asan kız tablosu

Son işlediğim country tarzı kanaviçe pano çalışmamla devam edelim mi?

Yemek tariflerini bir süreliğine bir kenara bırakıp biraz da ilgilendiğim el işi hobilerimden bahsedeyim istedim. Uzunca bir süredir dekoratif boyama kursuna gidiyorum ve çok keyif alıyorum. Ayrıca brezilya nakışı öğrenmeye çalışıyorum ve bu meraklarıma kanaviçe de eşlik ediyor.

Aslında çarpı işi merakım  uzun yıllar öncesine dayanıyor, ilk hobim diyebilirim. Etamin şablonlarıyla ilgili araştırma yaparken Jeremiah Junction isimli bir tasarımcının muhteşem etamin işi şablonlarıyla karşılaştım. Benim zevkime bu denli hitap edebilecek başka bir tasarımcıyı henüz keşfedemedim:) Şimdilik bir numaram O.

Fotoğraftaki country tarzı etamin işi pano yine bir Jeremiah Junction tasarımı (country bloomers). Yaklaşık 3 ayda bitirdim, şablonun orjinaline tam sadık kalamadım, bazı renkleri değiştirdim, bir kaç ayrıntıyı çıkardım.

Country tarzı kanaviçe pano modeli

Jeremiah Junction – Country Bloomers

DMC marka 14 ct. etamin ve aynı markada muline iplikler kullandım. 14ct. etamin ince gözenekli bir etamin olduğu için 6 katlı muline ipliğin sadece 2 katını kullanarak işledim. Renk sayısı ve sık renk geçişleri fazla olan bir çalışma olduğundan, çarpı işine ilk kez başlayacaklar için biraz ağır bir çalışma olabilir.

Daha önce hiç çarpı işi yapmadıysanız ve konuya ilgi duyuyorsanız “Kanaviçe İşleme Rehberi” başlıklı yazım size fikir verecektir.

Şemalı etamin tablo modelleri için aşağıdaki içeriklerimi de inceleyebilirsiniz.

Yine şık bir pano şeması için mutfak temalı pano şablonunu

Çok daha basit bir şablon arayışındaysanız sonsuzluk işareti şeması veya kuş kafesi teması size uygun olacaktır.

Aynı modeli işlemek isterseniz aşağıdaki yorum bölümüne mail adresinizle birlikte mesajınızı yazın, şablonu e-maille göndereyim.

Yorum Yazın

83 Yorum