Kız mı Erkek mi? Cinsiyet Partimiz Var

Cinsiyet partisi afişi ve ürünleri

Bebeğim kız mı erkek mi? Bebek bekleyen çiftlerin en büyük meraklarından biri işte tam da bu soru olur. O müthiş heyecanlı haberi doktor odasında almak yerine, cinsiyet partisi / gender reveal party ile yaşamayı tercih eden anne ve baba adaylarının sayısı artıyor.

İlk aşama bebeğin cinsiyetinin kesin olarak belirlenmesi. Ultrason tetkikiyle doğru cevabı bulabilmek için ortalama 16 hafta, intelligender kan testi ile ise 10 hafta beklemek gerekiyor.

Evinizin minik üyesinin cinsiyeti belli olduysa parti günü belirlenebilir.

Cinsiyet belirleme partisindeki amaç bebeğin cinsiyetini öğrenme anını neşeli bir kutlamayla karşılayıp özel kılmaktır. Anne ve baba adayının cevabı öğrendiği andaki tepkileri ve heyecanlarını yaşayış biçimleri partinin odak noktasını oluşturur.

Nasıl bir kutlama yapılıyor? Bu özel gün için biz hangi ürünleri hazırlıyoruz?  Hadi hep birlikte detaylara göz atalım.

Cinsiyet Partisi Seti 267 TL

 • 1 adet 91 cm siyah cinsiyet balonu
 • Cinsiyet partisi afişi (180 x 110 cm)
 • Balon içi için mavi veya pembe renkte bol konfeti
 • 4 adet “bence kız” ve “bence erkek” el pankartı
 • 10 adet mavi balon
 • 10 adet pembe balon

Cinsiyet partisi hazırlıkları ve ürünleri

Cinsiyet Belirleme Partisi Nasıl Yapılır? 

Bu güzel haberi anne, baba, aile ve kutlamaya katılan diğer tüm davetliler aynı anda öğrenir. İşin büyüsü işte tam da burada saklı. O ana kadar kimse bilmemeli.

Peki nasıl?

 • Bebeğin cinsiyeti belli olduğunda doktorunuz bunu size değil, sizin bildireceğiniz bir kişiye iletir. Tüm hazırlıklar bu kişi tarafından organize edilir. Ağzı sıkı birini seçin ki işin büyüsü kaçmasın:) “Lütfen bana söyle, yemin ederim hiç kimseye söylemeyeceğim” tarzı cümlelere sıkça maruz kalıp pes etmeyecek birisi olmalı.
 • Partinin yapılacağı mekan süslenir. Tüm hazırlıklarda pembe ve mavi renkleri kullanılır. Mekan süsleme aşamasında ebeveynlerin taleplerine göre ya şeker büfesi kurulumlu bir parti veya bu örnekte olduğu gibi biraz daha sade bir hazırlık yapıyoruz.
 • Mümkünse anne ve baba adayının kıyafet rengi seçiminde de aynı renkler kullanılır.
 • Yiyecek ikramlıkları hazırlanır.
 • Günün en özel cinsiyet partisi ürünü hazırlanır. Bu, şüphesiz ki bebeğin cinsiyetini sürpriz bir şekilde öğrenmenize vesile olacak üründür.
 • Eğer içi pembe veya mavi konfetili siyah balon kullanılacaksa, balon şişirilir. Helyum gazıyla doldurulduysa ip kısmından yere sabitlenir. Normal şekilde şişirildiyse yukarıdan aşağı asılır. Patlatmak için bir adet iğne hazır bulundurulur.
 • Ve beklenen an. Davetliler 10’dan geriye doğru saymaya başlar. Anne veya baba adayından biri iğneyle balonu patlatır. Mavi renk çıkarsa erkek pembe renk çıkarsa kız.
Cinsiyet partisi siyah balon

Cinsiyet balonu

Siyah Cinsiyet Balonu

Patlat ve öğren!

Üzeri soru işaretli siyah renkli cinsiyet balonları üç ebatta bulunuyor. Küçük boy 30 cm. orta boy 45 cm. büyük boy ise 91 cm /37 inch çapında. Genelde büyük boy tercih ediliyor. Bu partide jumbo boy olan 91 cm. lateks balon kullandık.

Gebeliği takip eden doktordan öğrendiğimiz cinsiyete göre balonların içini pembe veya mavi renkte konfetilerle dolduruyoruz.

Balonu helyum gazıyla doldurup doldurmayacağınıza göre balonun üzerindeki soru işaretlerinin yönünü seçebilirsiniz. Düz soru işaretli olanlar uçan balon için, ters soru işareti olanlar ise tavandan asmak için kullanılıyor.

“Balonun rengi neden siyah?” sorusunu sıkça alıyorum, cevabı çok basit değil mi? İçindeki konfeti renkleri belli olmasın diye:)

Cinsiyet partisi konsepti için diğer fikirler;

Balon yerine, açıldığında içinden uçan balonlar çıkan büyükçe bir kutu veya iç keki pembe veya mavi renkte pasta da kullanıyoruz.

Kız mı erkek mi partisi afişi

Cinsiyet partisi afişi

Gender party pastası ve kartları

Cinsiyet partisi pastası ve kız mı erkek mi kartları

Ayça ve Bülent’in cinsiyet açıklama partisinde kız mı erkek mi afişi, siyah cinsiyet balonu, erkek mi kız mı kartları ve davetlilerin cinsiyet tahminleri için çubuklu bence kız / bence erkek kartları hazırladık. Afiş tutucuyu balonlarla süsledik.

Ben hariç başka hiç kimse cinsiyeti bilmiyordu. Cinsiyet ne miydi? Ali bebek geliyor!

Cinsiyet partisi malzemeleri ve diğer ürünlerle ilgili fiyat bilgisi için iletişime geçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Nalan Ünal

Merhaba,

8 yıldır özel gün organizasyonları ve temalı bebek/çocuk partileri alanında hizmetler sunuyorum.

Özel günlerin mutlu anlarına ortak olmama vesile olan mesleğim adeta benim mutluluk terapim.

Konsept parti organizasyonu talepleriniz veya detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

2 Yorum