Çınar Bebeğin Doğum Hazırlıkları

Doğum Hazırlıkları

Çınar bebeğin doğum hazırlıkları için büyük bir keyifle çalışıp tamamladım, sıra diğer keyifli aşama olan sizlerin beğenisine sunma aşamasında. İsim işlemeli altın takı yastığı, lavanta keseleri, peçete sargıları ve cupcake çubukları hazırladım.

erkek bebek doğumu için lavanta keseleri

Bebek hazırlıkları için yaptığım çalışmalarda renk, tema ve tasarım seçimini anne adayı ile birlikte planlıyoruz. Bu kez  anne adayımız sadece renkleri belirleyip gerisini benim zevkime bıraktı. Zevk ve estetik anlayışı kişiden kişiye öylesine büyük farklılıklar gösterebiliyor ki bunu blog maceram boyunca süren yıllar içerisinde çok daha iyi anlamış birisi olarak biraz paniğe kapılmadım desem yalan olur:) Sürekli mailleştik ve zevk anlayışımız konusunda aynı paydada olduğumuzu fark edince çok daha rahat çalıştım.

Erkek bebek doğum etiketleri

Malzeme seçimlerinden sonra ilk iş olarak etiketler için grafik çizimleri yaptım. Etiketlerin farklı boyutlarını lavanta keseleri, peçetelik ve cupcake çubuklarında kullandım.

hastane odası için cupcake etiketi

Lavanta keselerinde kullandığım kurdeleden minik fiyonklar yapıp cupcake çubukların süslemesinde kullandım. Kullanacağım fiyonk boyutu küçükse mutlaka çatalla yapıyorum.

erkek bebek hediyeliği için etiketli lavanta kesesi

Lavanta keselerini dikip içlerini elyaf ve lavanta ile doldurdum.

İsimli altın takı yastığı

isimli bebek yastığı

Daha önce pembe renklisini çalıştığım isimli şeker yastığın mavisini bu kez Çınar bebeğe altın yastığı olarak hazırladım.  Üzeri el nakışı isim işlemeli takı yastığı, iç yastık ve dış kılıftan oluşuyor. Şeker yastık görünümü için kenarlarından büzülüp tül ve kurdele süslemesi yapıldı.

Çınar bebeğin annesi dünya tatlısı insan Selma Hanım’a hayırlı bir doğum diliyorum. Heyecanla beklenen Çınar bebeğin sağlıkla doğmasını ve tüm ailesiyle birlikte mutlu bir hayat geçirmesini temenni ediyorum.

Doğum hazırlıkları konusundaki tüm içeriklerimi buradan inceleyebilirsiniz.

Yorum Yaz

22 Yorum