Doğum Hazırlıkları Parti Organizasyon

İkiz Bebek Baby Shower Partisi

dilek kartı

Baby shower veya hoş geldin bebek ya da karnı burnunda partisi olarak adlandırılan parti, bebeğin doğumuna ortalama iki ay kala, anne adayının yakın çevresi tarafından organize ediliyor. Bebeğin doğacak olması vesilesiyle hem hoş bir kutlama gerçekleşiyor hem de kutlamaya davetli konuklar tarafından getirilen hediyelerle bebeğin ihtiyaçları tamamlanıyor. Hem konuya biraz daha değinelim hem de ikiz bebek baby shower partisi için hazırladığım ürünlere göz atalım.

Bebek İhtiyaç Listesi

Bebek ihtiyaç listesi için, baby shower partilerinin en meşhur geleneği diyebiliriz. Partiden önce bir bebek mağazasına gidilip, bebeğin ihtiyaç listesi oluşturuluyor ve mağaza ismi davetlilere bildiriliyor. Davete katılacak konuklar hediyelerini bu listeye göre seçip alıyorlar. Alınan ürün, mağaza tarafından eksik listesinden çıkarılıyor. Türkiye’de bebek ihtiyaç listesi uygulaması yapan bir çok mağaza var. Bunlardan en bilinenleri Joker ve Mothercare.

Baby shower partisine giderken alınabilecek hediyeler annenin veya bebeğin kullanabileceği ürünler arasından seçilir. Neler olabilir?

  • Bebek kıyafeti
  • Bebek battaniyesi
  • Bornoz veya banyo havlusu
  • Çorap, patik veya ayakkabı
  • Örgü hırka veya yelek
  • Şampuan veya krem gibi bebek bakım ürünleri
  • Bebek arabası veya oto koltuğu

Mavi renklerde çalıştığım erkek bebek baby shower konsepti için neler hazırladığıma göz atalım mı? Daha doğrusu erkek bebekler:)

baby shower partisi banner

Anne olup ikizlerine kavuşmaya sayılı günler kalan Ceylan’ın sürpriz ikiz bebek baby shower parti organizasyonu için hazırladığım “Boys” yazılı banner.

dilek ağacı ve dilek kartları

Partiye davetli konukların Ceylan Hanım ve ikizleri için yazacakları dilekler için dilek kartları. Dilek kartlarının sunumu için beyaz renkte ahşap dilek ağacı kullandım.

amerikan servis baby shower etiketleriBaby shower masa süslemesi için parti temasına uygun servis altlıkları, etiketli peçete ve etiketli sular.

ikiz bebek baby shower

Davetten geriye kalacak fotoğraf karelerine eşlik edecek olan fotoğraf çekim çerçevesi.

etiketli su

Babyshower konseptine uygun etiketli su şişeleri

Baby shower malzemeleri

Çubuklu kartlar

baby shower afiş

Şeker büfesinde kullanılacak olan afiş / poster

Hayırlısıyla sağlıkla doğsun ve sağlıkla büyüsünler inşallah.

Hediyelik bebek sabunlar başlıklı içeriğimi incelediniz mi?

Yorum Yaz

5 Yorum