Ayça’mın Söz Töreni Hazırlıkları

söz töreni hazırlıkları

Blogumu yakından takip edenler yeğenlerime olan düşkünlüğümü bilirler. “1 kızım 5 yeğenim var, yani 6 evladım var benim” derim hep. Hepsi benim için çok kıymetli. İçlerinden, evlilik yolunda ilk adımı atan Ayça oldu. Geçen hafta söz merasimi yapıldı. Halasının kuzusu sözlenir de halası onun için söz töreni hazırlıkları yapmaz mı?

Evde nişan ve söz hediyeliği pudra rengi hediyelikler

Davetimize katılan konuklara hediye etmek için pudra rengi lavanta keseleri diktim. Söz keselerini taşlı broş, fiyonk ve etiketlerle süsledim. Kese üzerinde kullandığım etiketin daha büyük boyutlusunu beyaz renkli hediye çantalarında kullandım. Lavanta keselerinin sunumu için aynı renkte kumaş ve Fransız danteli kullanarak söz sepeti hazırladım. Aynı tasarımı epey zaman önce beyaz renkte de hazırlamıştım. Görmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Değişik söz nişan veya yüzük tepsisi

Hem söz tepsisini hem de söz makasını taşlarla kaplayıp, söz yüzüklerini asmak için yüzük yükseltisi yerine iki adet kuğu objesi kullandım. Bu hazırlıklar sadece detay, olsa da olur olmasa da. Asıl önemli olan onların mutlulukları. Dilerim Allah’ımdan, yüzlerinden gülümseme eksik olmaz ve hep mutlu olurlar.

Somon rengi konseptli nişan organizasyonu başlıklı içeriğimi incelediniz mi?

Yorum Yaz

30 Yorum