Hobilerim

Aplike Şablonları

Aplike için penguen şablonu

Aplikeli mutfak önlüğü yine bir mefruşat kursu çalışmam. Kursun bitimine yaklaştıkça kara kara düşünür oldum, ne de çok alışmışım. Yeni bilgiler edindiğim keyifli bir ortam ve aynı ilgi alanına sahip bir çok kişi ile arkadaş olmak benim için hoş bir deneyimdi. Önümüzdeki sene bir aksilik olmazsa tekrar aynı branşa devam etmeyi istiyorum.

penguen aplikeli mutfak önlüğü

Kumaş seçimim kot kumaş oldu. Kot kumaşı parça halinde Göztepe Cuma pazarından 2 liraya almıştım ve yaklaşık 3 metreydi. Fırsat buldukça Cuma pazarına gitmekte fayda var. Zaman zaman çok güzel kumaşlar bulunabiliyor. Aplike çalışmasında şablonda olduğu gibi orjinaline uygun olarak siyah ve sarı renklerini kullanmak istesem de, önlük için seçtiğim kumaşın üzerinde bu renkler uygun olmadı ve mecburen başka renkler kullanmak zorunda kaldım.

Aplike şablonu için aşağıdaki deseni A4 boyutundaki kağıda çıktı aldım. Kumaşa rahat çizebilmek için deseni parşömen kağıdına aktardım. Aplike yapmayı bilmiyor ve merak ediyorsanız buradaki içeriğimden aplike yapımıyla ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Önlüğün kol kısmının kenarlarını kıvırırken içine dar kurdele yerleştirdim. Bu sayede sarkık bir görüntüyü engellemiş oldum. Fikir ustam yine Canan’cığım. Ne çok emeği var bende:)

Aplike Şablonları

Aplikeli mutfak önlüğü için penguen şablonuna alternatif olarak bir kaç aplike şablonu daha paylaşayım istedim. Hangisini beğenirseniz onu kullanırsınız. İlk kez aplike çalışması yapacaklar için en alttaki kuş şablonu daha uygun olur.

aplike için penguen deseni

Aplike için penguen şablonu

aplike için şablon
aplikeli ev şeması

Aplike için ev şablonları

aplike modelleri
aplike kuş şablonu

Durun durun daha bitmedi. Şurada da aplike şablonları yayınlamıştım. Onlara da göz atabilirsiniz.

Yorum Yaz

18 Yorum