Hobilerim

Aplikeli Mutfak Önlüğü ve Şablonlar

Aplike için penguen şablonu

Aplikeli mutfak önlüğü yine bir mefruşat kursu çalışmam. Kursun bitimine yaklaştıkça kara kara düşünür oldum, ne de çok alışmışım. Yeni bilgiler edindiğim keyifli bir ortam ve aynı ilgi alanına sahip bir çok kişi ile arkadaş olmak benim için hoş bir deneyimdi.

Önümüzdeki sene bir aksilik olmazsa tekrar aynı branşa devam etmeyi istiyorum.

penguen aplikeli mutfak önlüğü

Kumaş seçimim kot kumaş oldu. Kot kumaşı parça halinde Göztepe Cuma pazarından 2 liraya almıştım ve yaklaşık 3 metreydi. Fırsat buldukça Cuma pazarına gitmekte fayda var. Zaman zaman çok güzel ve ucuz parça kumaşlar bulunabiliyor.

Şablonda olduğu gibi siyah ve sarı renklerini kullanmak istesem de, kot kumaşın üzerinde bu renkler uygun durmadı ve mecburen başka renkler kullandım.

Şablon olarak kullanacağım deseni A4 boyutundaki kağıda çıktı aldım. Kumaşa rahat çizebilmek için deseni parşömen kağıdına aktardım.

Aplike yapmayı bilmiyor ve merak ediyorsanız buradaki içeriğimden aplike yapımıyla ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Önlüğün kol kısmının kenarlarını kıvırırken içine dar kurdele yerleştirdim. Bu sayede sarkık bir görüntüyü engellemiş oldum. Fikir ustam yine Canan’cığım. Ne çok emeği var bende:)

Aplike Desenleri

Penguen şablonuna ek olarak bir kaç şablon daha paylaşayım istedim. Hangisini beğenirseniz onu kullanırsınız. İlk kez aplike çalışması yapacaklar için en alttaki kuş şablonu daha kolay olur.

Aplikeli mutfak önlüğü için penguen deseni

Aplikeli mutfak önlüğü için penguen deseni

aplike için şablon

Şapkalı kız ve kelebekli şablonAplike desenleri

Ev şablonu

Ev şablonu
Aplikeli mutfak önlüğü için kuş şablonu

Durun durun daha bitmedi. Daha önce de aplike şablonları yayınlamıştım. Onlara da göz atabilirsiniz.

Aplike Şablonları 2

Yorum Yazın

18 Yorum