Ahşap Boyama İçin Şablonlara Ne dersiniz?

ahşap boyama sehpalar

Fotoğraflardaki ahşap boyama sehpalar evim için boyadığım ilk sehpalarım. İlk dekoratif boyama objem bir kuş eviydi. Zevkle çalışmış, bitirdikten sonra ise günlerce karşısına geçip zevkle izlemiştim.

Sonra karşısına geçip izlerken zevk aldığım objelerimin sayısı arttı da arttı. Tepsiler, boy boy kutular, seramik objeler, posta kutuları, sehpalar .. vs vs. Bir çoğu hediye edildi, bazılarını da evimin dekorunda kullanıyorum.

İlkini Plaid’in folk art keten rengi akrilik boyasıyla boyadıktan sonra iyice kurumasını bekledim. Daha sonra kenarlarına beyaz renkli boyutlu boyayla ya da diğer adıyla boncuk boyasıyla kabartma desenler yaptım. Kuruduktan sonra su bazlı vernikle vernikledim.

Ahşap boyama sehpalar için dekupaj desenleri

Siz de boyutlu boyayla desen çalışması yapmak isterseniz aşağıdaki desenlerden beğendiğinizi ahşabın üzerine çizip sonra üzerinden boyutlu boyayla geçebilirsiniz.

Seramik boyama deseni olarak da gayet şık duruyor.

Ahşap boyama desenleri çiçekli şablon

Boyutlu boya için swirl deseni

Boyutlu boncuk boya desen şablonu

Ahşap Boyama Sehpa modeli çatlatma tekniği

Çatlatma tekniği

Diğer sehpa modelime geçelim. Yine folk art keten rengi akrilik boya ile boyayıp, üzerine ahşap boyama çatlatma tekniği uyguladım. Hem sehpa hem gazetelik amaçlı kullanışlı bir boyama oldu.

Ahşap boyama sehpa üzerinde dekupaj resmi kullanmak isterseniz Manzaralı Dekupaj Resimleri adlı içeriğimden ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Nalan Ünal

Merhaba,

8 yıldır özel gün organizasyonları ve temalı bebek/çocuk partileri alanında hizmetler sunuyorum.

Özel günlerin mutlu anlarına ortak olmama vesile olan mesleğim adeta benim mutluluk terapim.

Konsept parti organizasyonu talepleriniz veya detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

10 Yorum

  • MERHABA ÇALIŞMALARINIZ VE SİTENİZ COK GÜZEL BEN ABAJUR VE LAMBADERYAPMAK İSTİYORUM ACAM BU KONUDA FİKRİNİZ VAR MI YARDIMCI OLURMUSUNUZ ?

    • Ahşap boyama için mdf objeler satan yerlerde ahşap abajur veya lambader tarzı ürünler satılır onlardan satın alıp isteğinize göre bir teknikle boyama yapabilirsiniz.

  • Düşünceniz için de zaman ayırıp paylaştığınız için de çok teşekkür ederim Gamze Hanım:)

  • NALAN HANIM ÖNCELİKLE SİZİ TEBRİK EDİYORUM YAPTIĞINIZ ÇALIŞMALARIN HEPSİ BİRBİRİNDEN GÜZEL.BLOGUNUZU TESADÜFEN GÖRDÜM VE HAYRAN KALDIMIĞI SÖYLEMEDEN EDEMEDİM.ÇALIŞMALARINIZDA BAŞARILAR DİLERİM.

  • Sevgili Samsa, fotoğraflardaki sehpaların ikisi de ham mdf üzerine boyama olduğu için sorunsuz bir şekilde boyandı. Vernikli yüzeyleri boyamak daha zahmetli bir iş. Vernikli yüzeylerin daha rahat boyanabilmesi için satılan ürünler var veya çok iyice zımparaladıktan sonra boyamanız gerekiyor.

  • Merhaba. Bende kendi çapımda biraz boyama,dekupaj ve keçe ile uğraşıyorum elimin altında kullanabileceğim evde eski bir sehpa var ama vernikli. Üzerine nasıl birşey yapmsam diye düşünürken sitenizi gördüm ve bayıldım acaba yapılışıyla ilgili bilgi vermeniz mümkünmüdür? Emeğinize sağlık…

  • Canım benim bu boyut verme işi o kadar zormuş ki, ya da ben kendi kendime yapmaya çalışıyorum ondan mı zorlanıyorum bilmem ama senin yaptıklarına bakıyorum süper süper süper. Takıldığım yerleri sorabilirim değilmi?