Ahşap Boyama İçin Şablonlara Ne dersiniz?

Ahşap boyama sehpa

İlk dekoratif ahşap boyama objem bir kuş eviydi. Zevkle çalışmış, bitirdikten sonra ise günlerce karşısına geçip zevkle izlemiştim. Sonra karşısına geçip izlerken zevk aldığım objelerimin sayısı arttı da arttı. Tepsiler, boy boy kutular, seramik objeler, posta kutuları, sehpalar .. vs vs.  Bir çoğu hediye edildi, bazılarını da evimin dekorunda kullanıyorum. Fotoğraflardaki ahşap boyama sehpalar evim için boyadığım ilk sehpalarım.

İlkini Plaid’in folk art keten rengi akrilik boyasıyla boyadıktan sonra iyice kurumasını bekledim. Daha sonra kenarlarına beyaz renkli boyutlu boyayla ya da diğer adıyla boncuk boyasıyla kabartma desenler yaptım. Kuruduktan sonra su bazlı vernikle vernikledim.

Ahşap boyama için desen şablonları

Siz de boyutlu boyayla desen çalışması yapmak isterseniz aşağıdaki desenlerden beğendiğinizi ahşabın üzerine çizip sonra üzerinden boyutlu boyayla geçebilirsiniz.

ahsap boyama için desen şablonu

Çiçekli desen şablonu
Ahşap Boyama Sehpalar
Geçelim diğer ahşap boyama sehpaya. Yine folk art keten rengi akrilik boya ile boyayıp, üzerine beyaz çatlatma tekniği uyguladım. Hem sehpa hem gazetelik amaçlı kullanışlı bir boyama oldu.

Ben severek kullanıyorum, bakalım sizler beğenecek misiniz?

Dekupaj resimleri adlı kategorim de ilginizi çekecektir.

Yorum Yaz

19 Yorum