Hobilerim

Ahşap Boyama İçin Şablonlara Ne dersiniz?

ahşap boyama sehpalar

Fotoğraflardaki ahşap boyama sehpalar evim için boyadığım ilk sehpalarım. İlk dekoratif boyama objem bir kuş eviydi. Zevkle çalışmış, bitirdikten sonra ise günlerce karşısına geçip zevkle izlemiştim.

Sonra karşısına geçip izlerken zevk aldığım objelerimin sayısı arttı da arttı. Tepsiler, boy boy kutular, seramik objeler, posta kutuları, sehpalar .. vs vs. Bir çoğu hediye edildi, bazılarını da evimin dekorunda kullanıyorum.

İlkini Plaid’in folk art keten rengi akrilik boyasıyla boyadıktan sonra iyice kurumasını bekledim. Daha sonra kenarlarına beyaz renkli boyutlu boyayla ya da diğer adıyla boncuk boyasıyla kabartma desenler yaptım. Kuruduktan sonra su bazlı vernikle vernikledim.

Ahşap boyama sehpalar için dekupaj desenleri

Siz de boyutlu boyayla desen çalışması yapmak isterseniz aşağıdaki desenlerden beğendiğinizi ahşabın üzerine çizip sonra üzerinden boyutlu boyayla geçebilirsiniz.

Seramik boyama deseni olarak da gayet şık duruyor.

Ahşap boyama desenleri çiçekli şablon

Boyutlu boya için swirl deseni

Boyutlu boncuk boya desen şablonu

Ahşap Boyama Sehpa modeli çatlatma tekniği

Çatlatma tekniği

Diğer sehpa modelime geçelim. Yine folk art keten rengi akrilik boya ile boyayıp, üzerine ahşap boyama çatlatma tekniği uyguladım. Hem sehpa hem gazetelik amaçlı kullanışlı bir boyama oldu.

Ahşap boyama sehpa üzerinde dekupaj resmi kullanmak isterseniz Manzaralı Dekupaj Resimleri adlı içeriğimden ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz.

nalanunal.com.tr/manzara-temali-dekupaj-resimleri/

Yorum Yazın

19 Yorum