Hobilerim

Ahşap Boyama Makyaj Masası

Ahşap boyama pembe dolap

Kızımın odası için ahşap boyama makyaj masası çalıştım. Kızımın ihtiyaçları, yaşıyla birlikte değişim göstermeye başladı. Eskiden oyuncak, çikolata, gofret isteyen kızım bir gün “makyaj masası istiyorum” dedi. “Yahu dur bakalım ne zaman büyüdün?” diyemedim tabii:)

Oda takımında makyaj masası modülü yok, olamaz da zaten, çocuk odası takımı olarak almıştık. E çocuk büyüdü genç kız oldu ne yapalım? Yeni bir oda takımı almak şimdilik gereksiz masraf, mevcut oda takımına uygun bir makyaj masası da bulamadık. E hadi ben boyayayım  bari diye düşündüm.

Ahşap boyama makyaj masası öncesi sonrası

Fotoğrafta orjinal ham halini yani mdf halini gördüğünüz makyaj masası ve aynayı Pendik Kaplan tekstilin ahşap malzeme reyonundan almıştım. Hala orada var mıdır bilmiyorum ama geçen hafta Eminönü Elif zeynep hobi evinde aynısını gördüm. Hem kızımın zevkine hem de oda takımına uygun olması için beyaz ve pembe renklerini kullanmaya karar verdik.

MDF’yi zımparalayıp nemli bir bezle sildikten sonra beyaz olacak kısımları Dyo’nun mat dekorasyon boyası ile  boyadım. Yani akrilik boya kullanmadım. Oda tonuna uygun pembe tonu bulamadığım için, pembe kısımlarını Plaid’in fuşya rengini beyazla açarak boyadım. Üzerine boyutlu boya ile minik puantiyeler yaptım. Büyüyen küçük bebeğimin ahşap boyama makyaj masası hazır oldu.:)

Çocuk temalı dekupaj desenleri başlıklı içeriğimi incelediniz mi?

Yorum Yaz

34 Yorum