Ahşap Boyama Kutular ve Ayna

Ahşap boyama istiridye kutu

Sırada ahşap boyama kutular ve el aynası var. İstiridye şeklindeki kutu önce zımparalandı ve bir kat keten rengi akrilik boya ile boyandı. İyice kurumasını bekledikten sonra metalik inci beyazı ile 4-5 kat boyadım.

Eğer ahşap boyamada beyaz renk kullanacaksam mutlaka astar kat olarak keten rengi kullanıyorum. Bu şekilde olunca beyaz renk daha rahat boyanıyor.

Vernikledikten sonra süsleme aşamasına geçtim. İstiridye kutunun üst bölümündeki hafif çukur bölümleri beyaz renkli biye ile kapladım. Daha doğrusu biyeyi boncuk boyasıyla yapıştırdım.Kenarlarından sarkan beyaz püskülleri ise silikon tabancasıyla yapıştırdım.

Evim için boyadığım objeleri genellikle beyaz ve tonlarından seçiyorum. Sade tasarımları sevdiğim için püskülleri ekleyip eklememe konusunda kararsız kalmıştım ama fena da durmadı. : )

ahşap boyama kutular ahşap kutu süsleme

Diğer boyama çalışmalarına geçelim. Aşağıdaki fotoğrafta görünen seramik kutunun daha büyüğünü metalik şampanya rengine boyamış ve sizlerle paylaşmıştım. Bu kez, küçük boyutlusunu bej renkli akrilik boyayla boyadım. Ahşap boyama el aynası süslemesinde püskül, fisto ve hazır seramik gül kullandım.

el aynası ve seramik kutu boyama örnekleri

“Yine mi aynı renk tonları?” dediğinizi duyar gibiyim. Nedir bu bej ve beyaz tutkum bilmiyorum ama elim hep aynı tonlara gidiyor. Gerçi bu kez renk kararını ben vermedim ama karar bana kalsaydı da aynı rengi tercih ederdim 🙂

El aynasını da takı kutusunu da arkadaşım Hande için yaptım. Hande dendiğinde Canan’ı anmadan geçmek olmaz. Canan da yakın arkadaşım ve üstelik hem rölyef hem de mefruşat kursunda aynı sınıftayız. Biz üç arkadaş, minimum haftada bir bazen iki kez toplanıp bazen boyama yapıyoruz, bazen dikiş dikiyoruz bazen nakış derken mutlaka bir şeylerle meşgul olup oldukça keyifli saatler geçiriyoruz.

Kutunun seramik boyama halini ve diğer seramik boyama çalışmalarımı buradan inceleyebilirsiniz.

Fotoğraf makinem arızalı bu aralar. İstediğim netliği yakalayamadığım için fazla fotoğraf çekemiyorum ve içerik de yayımlayamıyorum. Bir an evvel Sirkeci’ye gidip fotoğraf makinemi güzelce tamir ettirmem gerekiyor. E oralara kadar gitmişken Eminönü’ne uğramadan dönmek olmaz, saatlerce dolaşmak keyifli olur.

“Bir hobim olsun ama ne yapacağımı bilmiyorum” diyenler mutlaka Eminönü civarına uğramalı, ara sokaklardaki pasajları ve dükkanları keşfetmeli, ürünleri incelemeli mutlaka kendilerine uygun bir veya bir kaç uğraş belirleyeceklerdir. Ben her gittiğimde yeni yeni meraklar ediniyorum:)

Kutu kaplama için dekupaj desenlerine ihtiyacınız varsa aşağıdaki bağlantıdan içeriğime ulaşıp ücretsiz olarak kaydedebilirsiniz.

nalanunal.com.tr/yuksek-cozunurluklu-dekupaj-desenleri/

Yazar Hakkında

Nalan Ünal

Merhaba,

8 yıldır özel gün organizasyonları ve temalı bebek/çocuk partileri alanında hizmetler sunuyorum.

Özel günlerin mutlu anlarına ortak olmama vesile olan mesleğim adeta benim mutluluk terapim.

Konsept parti organizasyonu talepleriniz veya detaylı bilgi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Yorum Yazın

17 Yorum