Evlilik Hazırlıkları

Çeyiz Hazırlığı İçin İsimli Yastıklar

Hediyelik etiketli lavanta kesesi

Yine bir çeyiz hazırlığı için isimli yastıklar hazırladım. Üzerinde gelin ve damadın isimlerinin yer aldığı şeker yastıklar yeni çiftlerin yeni evlerinde hem dekor amaçlı hem de yastık olarak kullanılıyor. Yastık, istenilen renkteki dış kılıf ve iç yastık olmak üzere iki bölümden oluşuyor. İsimler el nakışı işlemeli. Yastığın kenarlarında tül ve kurdele süslemesi şeker görünümü verdiğinden bu tip yastıklara şeker yastık diyoruz.

İsimli yastıklar için en çok tercih edilen renk kombinasyonları pembe ve krem olsa da yatak odası dekorasyonu renklerine uyumlu olacak her renkte aynı estetik görünüm yakalanabiliyor. Kumaş rengi değiştiğinde, tül ve isim işlemesinde kullanılan iplik rengi de değişiyor.

Evlilik arefesinde düğün / nikah hazırlıkları, yeni evin eksiklerinin giderilmesi derken yapılacaklar listesi uzar gider. O bol koşuşturmacalı ve heyecanlı hazırlık sürecinde yapılacak işler birbirini kovalarken isimli yastıklara sıra gelmesi biraz zor gözüküyor değil mi:) Bu nedenle sıklıkla ya çeyiz hazırlığı aşamasında ya da evlendikten sonra tercih ediliyor.

Çeyiz hazırlığı için isimli yastıklar

Fehime ve Güneş çiftinin isimli şeker yastıkları kendilerine uğur getirsin, bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

Yorum Yaz

4 Yorum